posibila sarcina?

28-07-2011
corinutza_ali
Nu este medic/terapeut
corinutza_ali
buna ziua, as avea si eu nevoie urgenta de ajutorul dumneavoastra...in urma cu cativa ani am avut un chist pe unul dintre ovare...si mi-au prescris diane 35...am luat 6 ani anticonceptionale iar in urma cu 5-6 luni le-am lasat.eu si prietenul meu am facut sex neprotejat.luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 22 iar luna aceasta mi-a venit pe 24.chestia e ca mie imi vine tot timpul la 28 de zile...practic mi-a intarziat 5 zile.mia curs 1 zi roz inchis si foarte putin ptr un ciclu menstral, a doua zi mi-a curs un roz foarte deschis si a treia zi mi-a curs un maro deschis deschis..mie de normal ma tine 3 zile si in a 4 mai imi curge putin dar foarte mult si nu asa ca acuma..de vreo 2 saptamani ma simt rau cu stari de voma, ma simt balonata, ma doare capul, am foarte putina febra, am facut 2 teste de sarcina acum 2 sau 3 saptamani si mi'au iesit negative..iar in data de 24 cand mi'a venit asa zisa menstruatie mi-am mai facut unul care mi-a iesit tot negativ...merg foarte des la baie...si nu mai pot dormi pe burta cand de normal eu dorm numai pe burta..parca ma deranjeaza ceva cand stau pe burta...si imi vine foarte mult sa vomit.credeti k e posibil o sarcina sau e doar din capul meu.chestia e k imi doresc foarte mult sa raman insarcinata...va rog din suflet ajutati-ma..
4 comentarii
0
30-07-2011, ora 17:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Neaparat trebuie sa faci un control ginecologic...in caz ca nu te-ai dus inca nicaieri, luni mergi la un cabinet..pe langa consultatie solicita un control al secretiei vaginale si o ecografie..E o infectie in sfera genitala.
0
31-07-2011, ora 17:56
corinutza_ali
Nu este medic/terapeut
corinutza_ali
acum o luna mi-am facut toate analizele si nu am nimic, mi-am facut lama, ecografie, sange absolut tot si nu mi-au gasit, toate lucrurile aste mi se intampla in ultimele 3 saptamani...oricum miercuri am programare la medic, si ii voi cere sa imi repete toate analizele, desi eu simt altceva...mutumesc mult
0
03-08-2011, ora 14:35
corinutza_ali
Nu este medic/terapeut
corinutza_ali
da...deci azi am fost la medic sa imi fac analizele si inainte de a merge mi-am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv..deci nu era nici o infectie cum ati spus..e o sarcina...multumesc oricum
0
24-08-2011, ora 12:27
13mari13
Nu este medic/terapeut
13mari13
felicitari!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •