posibila problema(sarcina)

29-01-2011
him
Nu este medic/terapeut
him
in urma cu doua zile am facut dragoste cu prietena mea pentru prima data si pe la mijlocul partidei ne-am decis sa scoatem prezervativul si sa facem putin fara el am facut timp de un minut
iar dupa ceva timp cand ne mai calmasem am ejaculat pe ea insa avem doua probleme care ne framanta
1 ne e frica ca in acel minut sa nu fi scapat vreun prieten cu codita
2 dupa ce am ejaculat am sters-o iar eu am atins putin sperma, m-am spalat insa m-am si jucat cu degetul putin dupa si imi e frica sa nu se intample ceva
cam dupa cat timp poate face un test de sarcina surecheck...
2 comentarii
0
30-01-2011, ora 18:58
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Spermatozoizi exista si in lichidul preejaculator, asa ca exista sanse de fecundare, daca EA se afla la ovulatie...Trebuie sa-si calculeze perioada si in fuctie de aceasta, la 10-14 zile, testul de sarcina!
0
31-01-2011, ora 11:29
nicolle.28
Nu este medic/terapeut
nicolle.28
am si eu o problema...am facut dragoste cu prietenul meu in urma cu 2 sapt, am folosit prezervativul dar a bagat odata si fara.nu a ejaculat in mine.imi fac griji din cauza lichidului preejaculator..ma gandesc ca exista probabilitatea sa fi curs in timp ce a introdus penisul. am facut un test de sarcina si a iesit negativ de curand dar ma simt balonata si imi curge un lichid mai rosiatic de cateva zile...as vrea sa fie menstruatia...dar cred ca ma insel:((( mentionez ca am facut sex cu o saptamana dupa ce mi-a trecut ciclul.
pls help:((poate fi vorba de o sarcina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul