posibila boala de inima?

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Buna ziua. Am si eu niste probleme de sanatate la care as dori un raspuns care sa ma lamureasca cam ce as putea avea. De cateva saptamani simt o durere in partea stanga a pieptului care dispare dupa cateva secunde. De asemenea, forta fizica a scazut simtitor. Inainte faceam 70 de flotari, acum de abia daca ating 30. De asemenea, pe canalul testicolului stang simt niste mici noduli care dor din cand in cand, atunci cand stau in pozitii neconfortabile. As dori sa stiu daca este vreo legatura intre toate aceste simptome. Va multumesc mult.
2 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
dr.Alin:
Durerea pe care o descrii nu seamana deloc cu o durere cardiaca. Mai probabil e o nevralgie intercostala.
Pentru nodulii testiculari te sfatuiesc sa consulti un urolog.
0
30-01-2022, ora 11:40
Petronela.Eva
Nu este medic/terapeut
Petronela.Eva
! Sper să-mi puteți Răspunde și sa ma lămuriti! Ma confrunt de vreo doi ani cu palpitații destul de dese.. dar m-am obișnuit cu ele și parca nu mamai deranjează așa tare! Problema e ca o data sau de doua ori pe luna apar niște “palpitații” nu știu dacă le pot numi așa, gen, începe din senin și brusc inima sa bara foarte foarte repede si atunci când începe, mi se albește in fata ochilor, îmi da senzație de greață, frica, amețeala si o senzație ciudata in mâini si picioare! După asta rămân cu o panica foarte mare câteva zile si o zi-doua cu puls mărit
Menționez ca nu fumez, nu beau cafea, tensiunea e buna… am făcut EKG acu’ un an… in timp ce mi se făcea EKG-ul, aveam palpitații foarte mari si nu au ieșit! Am fost odata la urgentă si o data la cardiologie… nu a ieșit nimic pe EKG
Menționez ca am avut probleme in trecut cu atacurile de panica si anxietatea dar nu se manifestau așa atacurile de panica… sunt extrem de speriata si panicata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •