posibila afectiune neurologica?

23-04-2007
Doinitza
Nu este medic/terapeut
Doinitza
Buna ziua! Incerc sa gasesc o cauza reala a simptomelor mele : de vreo 6 luni, am niste dureri in zona pieptului, intre sani, sau in zona epigastrului, insotite de junghiuri in sanul stang. Aceste dureri si junghiuri nu sunt intr-un singur loc, se "plimba", iar ca durata nu depasesc cateva secunde pana la un minut. Am facut control cardiologic, incluzand EKG, radiografie pulmonara si eco cardiaca. Medicul cardiolog a spus ca nu as avea probleme cu inima, cauza durerilor trebuind cautata in alta parte (?).
Mentionez ca mi se intampla noaptea cand dorm sa ma trezesc cu degetele de la maini amortite (cu mainile, cand una, cand alta, cand amandoua).
Astept un sfat, o parere. Va multumesc!
2 comentarii
0
23-04-2007, ora 00:00
alcisa
Nu este medic/terapeut
alcisa
Personal cred ca in ce priveste junghiurile puteti avea o nevralgie intercostala stanga, asta in contextul in care toate analizele pe care le-ati indicat sunt bune, iar paresteziile cred eu ca indica o lipsa de calciu.Incercati o calcemie si veti afla rezultatul.Bun sau rau veti mai elimina o cauza.
Multa sanatate!
0
23-04-2007, ora 00:00
AndArtist
Nu este medic/terapeut
AndArtist
FOARTE SERIOS - vedeti sa nu aveti vreo GIARDIOZA, va rog duceti-va si faceti un examen coproparazitologic, pentru ca in general parazitozele intestinale pot fi tacute ca simptomatologie intestinala, insa scad tensiunea, dau junghiuri intercostale, si alte simptome extra - amorteli la degetele inelar si si mic de la maini.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.