posibil sa fiu insarcinata? va rog ajutati-ma cu un sfat ceva!

18-11-2011
delia19
Nu este medic/terapeut
delia19
nu mi-a venit menstruatia de 4 zile trebuia sa-mi vina din data de 14 si nu mi-a venit.am facut-o cu prietenul meu dar nu a lasat in mine, este posibil sa raman insarcinata?inaca nu am facut un test de sarcina am zis sa mai astept cel putin pana luni ca poate imi vine.am citit pe internet ca ai unele simtome in primele 3-4 sdaptamani de sarcina si ele ar fi sa incepi sa mananci mai mult si sa ai stari de somnolenta si incepi sa urinezi mai mult.aceste simtome le am si pe langa asta ma arde pe gat si pe piept si ma ia cateodata cate o durere fiarte mare de burta care nu dureaza mult 5-10 minute.credeti ca as putea fi insarcinata?eu nu inteleg dc ma arde pe gat si piept si ma ia durerea aceea de burta.va rog datimi un sfat ceva.multumesc
3 comentarii
0
18-11-2011, ora 15:37
acsilla26
Nu este medic/terapeut
acsilla26
proteina c reactiva dubla. ce pot face?
0
18-11-2011, ora 17:48
eruve
Nu este medic/terapeut
eruve
Salut puimik deci pot mai multe cauze :
*e posibil doar sa fii balonata proabil te simti rau de la sucuri tigari sau prea multe grasimi in dieta ta
*foarte impotant FA UN TEST DE SARCINA! cumpara testul tip barza e cel mai eficient si precis poti sa il faci la orice ora indiferent in cate saptamani ai fii...
* nu te panica fa testul cat mai rapid ca sa poti sa ai timp sa te gandesti ce o sa faci in continuare...
Ai grija de tine si foloseste prezervativul va fi cel mai bine pentru linistea ta...
*Daca testul e negativ inseamna ca ai o dereglare hormonala
FA TESTUL CA SA AI TIMP SI CA SA TE LINISTESTI...

Toate cele bune, sanatate
Eruve
0
18-11-2011, ora 19:11
delia19
Nu este medic/terapeut
delia19
iti multumesc din suflet pt sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •