posibil raceala la rinichi? raspuns urgent:(((

18-10-2009
Ioana1102
Nu este medic/terapeut
Ioana1102
Buna ziua,

In data de 6 sau 7 oct am inceput sa ma confrut cu o durere in partea dreapta (o palma mai jos sub coaste) + amorteli, furnicaturi pe piciorul drept+primele 2 zile cu dureri spate. Am fost la gineco pe 13 oct crezand ca e anexita, insa doctora a zis ca nu este anexita, ci posibil apendicita ascunsa sau raceala la rinichi. inre 14-15 oct doar m-a durut local in dreapta, fara amorteli pe picior, dupa care de pe 16 si pana azi imi da iar zvacneli in dreapta + durere (ca un junghi) inghinala + durere spate drepta. Ieri dimineata cand m-am trezit, m-am trezit cu o durere imensa in partea dreapta, dupa ce am urinat (specific ca nu ma ustura la urinare, am facut testul de urina acum cateva luni si a iesit steril), m-a mai tinut durerea vreo 1 h dupa care m-a lasat, iar spre seara iar m-a durut in dreapta+spate si ma deranjeaza cat de cat si in momentul de fata cand stau relaxata in pat. Saptamana viitoare ma duc din nou la doctor.
Va rog sa-mi spuneti ce poate fi, raceala la rinichi sau altceva? Astept un raspuns. Multumesc!
5 comentarii
0
18-10-2009, ora 09:05
ema76
Nu este medic/terapeut
ema76
eu am probleme cu rinichii, si din experienta mea, nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata. Ce inseamna raceala la rinichi?
e posibil sa fie piatra la rinichi sau ceva de la coloana.
0
18-10-2009, ora 11:49
Ioana1102
Nu este medic/terapeut
Ioana1102
Da piatra la rinichi am vrut sa zic...cert este ca nu beau cei doi litri de apa pe zi, si chiar mi-a iesit la ultimele analize ca tb sa beau 2l de apa...:( si nu-i beau...ma gandesc ca de la asta este...
0
20-10-2009, ora 10:27
caena
Nu este medic/terapeut
caena
si eu o problema, mi-au aparut pungi sub ochi, cred ca nu bem apa suficient, poate nu chiar 2 litri, dar mai multa, daca este vorba de o piatra la rinichi iti dai seama daca lovesti cu latul mainii in spate unde zici ca te doare, si vei avea o mare durere, daca nu te doare poate fi de la coloana sau de la bila, eu am avut piatra la rinichi si asa a procedat medicul, acum problema mea sunt pungile de sub ochi, daca a avut cineva va rog sa-mi spuneti cum ati scapat de ele, va multumesc
0
02-04-2011, ora 19:19
mariusbraila
Nu este medic/terapeut
mariusbraila
buna ioana! am citit despre ce ai scris, si vreau sa iti zic ca am si eu acelasi sintome, dar nustiu desrpre ce este vorba, am citit ca o sa te duci la doctor ! ce ai aflat? despre ce este vorba, astept raspuns de la tine
0
27-10-2019, ora 08:48
Mela38
Nu este medic/terapeut
Mela38
Bună ziua! Aveți un diagnostic? Prezint și eu aceleași simptome...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •