posibil eritem fesier

08-09-2011
mamitzu
Nu este medic/terapeut
mamitzu
buna ziua...am un bebe de 3 sapt si ink de cand s-a nascut a avut la fundulet o pata rosie, putin aspra la pipait. in spital am intrebat ce este mai ales cand am vazut ca nu-l dau cu nimic acolo ci doar il schimba asa si au spus ca este ori un semn din nastere ori o iritaatie. problema este ca in scurt timp dupa ce am ajuns acasa, la cateva zile ne-am trezit ca este foarte iritat, acolo unde avea pata rosie sapase si se facuse carnita vie, curgea si sange. cu timpul toata pata s-a facut carne vie, restul au mai trecut. l-am dar cu tot felul de creme, de galbenele, nidoflor, neopreol, bephanten, si acum il dau cu un preparat farmaceutic care contine cloramfenicol, nistatin si reviken de o saptamana si degeaba.am foarte multa grija ce mananc, dar fac un tratament cu innohep injectabil (anticoagulant deoarece am deficit de proteina s). se poate asta sa fie cauza? nu mai stiu ce sa fac.este prea mare bubita, cat o moneda de 10bani si sunt disperata, am impresia ca din cauza mea este asa si nu mai stiu ce sa fac...va rog ajutati-ma
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: