posibil cheag de sange pe vena

26-01-2010
taniutza
Nu este medic/terapeut
taniutza
buna seara.am si eu o problema la care sper sa gasesc un raspuns aici, deoarece medicul meu de familie nu mi-a fost de prea mare ajutor.sa incep cu prima problema in urma careia cred eu ca a rezultat problema de acum:in urma cu o luna am avut o hemoragie post ab., am fost internata, am urmat un tratament printre care si ceva hemostatice;problema e ca dupa acest episod mi-a aparut pe bratul stang, pe vena doua nodulete, sunt destul de tari si nu stiu daca sunt cheaguri sau altceva.med de fam mi-a prescris tarosin si hepathrombin dar nu au avut nici un efect si nici nu m-a lamutit ce este acolo.mie imi este teama ca pot fi cheaguri de sange si se pot deplasa, localizandu-se in alte zone ce ar putea avea urmari mai grave.ma puteti ajuta cu un sfat, ma poate scoate cineva din ceata?va multumesc frumos si multa sanatate tuturor.
1 comentarii
0
08-02-2010, ora 17:39
je.ella
Nu este medic/terapeut
je.ella
Buna ziua, problema mea este urmatoarea acu 3 saptamani am facut o operatie la picior, in timpul operatiei am avut un cateter invena de la mana.cam la o satamana am observat ceva de cam 1-1.5cm tare in vena care ma cam deranja dar nu se muta, cand am fost la scos firele dr care ma operat sa uitat a chemat si pe alt dr care au zis ca a ramas o bucata de cateter in mana. am fost operata la mina mi sa spus ca a fost uin cheag de sange care sa lipit de vena ????????
ma rog nu stiu exact ce a fost problema e urmatoarea la o saptamana dupa operatie ma doare incheietura cam unde a fost "chestia " dar si mana pana la umar
mai tare decat ma durea inainte sa scoata ce era in mana, e posibil sa nu il fi scos sau sa mai fi aparut unu sau ma doare pe mine mana de la operatie ????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.