posibil HIV? rog lamurire

24-11-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna in perioada de vara am avut si eu mai multe contacte sexuale cu 3 pers.Doua pri luna iulie, august si unul acum 3 sapt.aprox.Problema este ca acum ultima oara dupa o noapte intreaga de... dimineata m-am trezit pe pielea penisului chiar spre capat fara ca sa decalotez ca un cos care l-am stors, era galben dupa care am tot dat cu felul de alifii si inca si in ziua de azi mai simt acolo o problema, parca tot asa da sa se usuce ceva.Acum o saptamana mi-a aparut la baza penisului 2 besicute mici cu lichid le-am stors s-a videcat putin mai greu dar s-a videcat.Problema cea mare este ca...de o saptamana ori atunci am vazut ori atunci am realizat mi s-au umflat pe partea dreapta ganglionii inghinali nu foarte tare dar ii simt putin durerosi la palpare.Pana acum o sptamana am tot dat cu clotrimazol crema pe partea unde am avut cosul si besicutele, sa fi facut reactie?Medicul de familie mi-a dat niste antibiotice si brufen.Nu le-am luat ca este poveste lunga.A doua zi m-am dus la un chirurg sa vada si el problema, a zis ca nu e nimic anormal si a dat vina pe o vanataoe care o am pe picior undeva in spatele pulpei drepte deci tot in zona asta.Am fost si la dermato-venro si mi-a facut analizele de sange totul ok inclusiv sifilis, hepatita A si B deci pana acum nimic.Sunt putin si ipohondru asa cum se poate mai rau.Am fost dupa aia la un ecograf si am facut si analize de urina tot la cabinet acolo.Am un ganglion si la gat pe partea dreapta vizibil cand misc gatul si sta pielea intinsa.Cel de la gat si pe termograf si la ecograf a zis ca-l am de mult asa, posibil si din nastere si sa nu-i dau importanta, de cei inghinali a zis ca am o infectie urinara, m-a inrebat daca am avit ceva pe la penis si am zis ca da, a dat din cap si cam atat.Asta s-a intamplat vineri.Am fost spre disperarea mea sa fac si un test Hiv 1-2 care dupa 2 ore am avut raspuns ca e negativ, asa scrie pe foaie.Am avut si febra 37, 7 in momentul ecografului.De transpirat transpir noaptea de cand ma stiu ca dorm adanc nu ma foiesc si mocnesc acolo, ma trezesc cu pijamalele ude in special de la bust in sus.Am perioade cand nu transpir si cand e camera mai aerisita.Spatele undeva in zona plamanilor ma supara de vreo cateva luni bune, nu tot timpul dar un disconfort il cam am in permanenta nu fac nici mult efort si duc o viata mai sedentara.Am avut si un pneumotorax spontan in luna ianuarie, am fost la control la plamani totul e ok inclusiv tomograff si bronhoscopie.Helicobacter pozitiv in analize cu valoare de 3, 52(cam asta e ce e mai grav din cate analize am facut.Acum sa revenim la problema care ma macina sunt, ganglionii care vad ca nu prea dau sa se retraga, o tuse seaca care o am de mai bine de-o luna si in urma rezultatelor de la plamani au dat vina pe stomac, De scazut in greutate posibil 1-2kg oricum sunt foarte slab 1, 82 53 kg acum nu am fost mai gras de 55 nicodata.Niste afte in gurq pe linga omuler dar posibil si de la seretide(un puff pt plamani contine un praf cu care fac tratament dim si seara) si plus ca de vreo luna simt asa pe piciorul drept ca si cum m-ar fi frecat pantalonii de la genunchi in sus, o senzatie de usturime, nu se vede nimic dar abia pot sa ating zona.Scaunul e normal, cateodata parca dau sa constip si atunci mai vad pe hartie un pic de sange in rest mai vad ca un muvus incolor cand ma sterg, scaun moale am avut sapt trecuta dar vreo 2 zile max..m-a si durut stomacul.Acum ce pot sa zic ca am un disconfort in tot corpul in special spate si stomac, burta si vezica, am uitat sa spun ca am eliminat o piatra de la rinichi care m-a chinuit vreo 3 zile pe canal.Daca stie cineva ce de facut si cu ganglionii care ma streseaza maxim si in cat timp dispar si binenteles cu probabilitatea ca as putea avea hiv tinand cont de cele mentionate mai sus.Multumesc si orice parere sau sfat m-ar ajuta mult.Va multumesc!!!!
3 comentarii
0
24-11-2013, ora 11:11
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Piatra am eliminato la inceputul lui septembrie si am fost si la urolog ca am avut putin diconfort la un testicul si sa vad daca mai am pietre.El a zis ca testicolul e ok si posibil cum mai elimin nisip sa am usturimile la urinat.Si acum am avut dar se pare ca m-am mai lasat de vreo 2-4 zile.Ce mai vad pe chiloti ca o scurgere galbui inchis, nu miroase ca candida, am mai avut si stiu.Am vazut si pe pijama ramane asa albicios, dorm fara chiloti.La decalotare in ultimul timp aparea ca un firicel asa de mucus alb.Nu ma mananca...
0
26-11-2013, ora 00:50
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
pai analiza secretie uretrala ai facut?.nu e ok cu scurgerea aia..eu as zice sa mergi din nou la dermato si saexplici inca o data situatia--eventual la un alt medic.cosurile alea de care povesteti pot fi herpes...trebuia facuta analiza din secretia lor cand ti-au aparut ca sa se puna un diagnostic precis...se pot face analize pentru herpes 1 si 2 si din sange.
0
26-11-2013, ora 00:51
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
secretie nu mai am acum, parca si ganglionii s-au mai micsorat...ce s-a intamplat e ca nu ma mai dor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • HIV: cum se transmite și când se poate face testul?
  • Un nou tratament împotriva HIV a fost aprobat de FDA
  • Fumatul le scurtează viața purtătorilor de HIV mai mult decât virusul în sine
  • Virusul HIV ar putea fi ținut sub control cu ajutorul unui test rapid
  • N6 - un anticorp care neutralizează 98% dintre tulpinile HIV
  • Cele mai mari 10 probleme care pun în pericol sănătatea adolescenților (Organizația Mondială a Sănătății)
  • Inel vaginal pentru prevenirea infecției cu HIV - sigur pentru adolescente
  •