polipi si amigdale marite

05-01-2013
camix
Nu este medic/terapeut
camix
Buna ziua, as dori si eu un sfat din partea dumneavoastra.Fetita noastra de 3 ani si 6 luni a fost diagnosticata cu polipi gradul 3 si amigdale gradul 3, respira pe gura noaptea si nu se odihneste bine, nu are deloc mucozitati.Am urmat diverse tratamente, cand a luat antibiotic 2-3 zile a respirat mai bine, am facut si imunizarea organismului si ni s-a recomandat sirop Nurofen antiinflamator si un spray nazal cu cortizon Aircort.Rezultate zero...urmeaza sa mai facem vizita peste 2-3 luni.Ne sfatuiti sa o operam?sau ce sa mai incercam?am cumparat un aparat aerosol dar medicul ne-a zis ca irita gatul, eu totusi l-as folosi...ce substante sa pun in el?accept bucuroasa orice sfat pt.ca ma doare sufletul cand o vad cum respira de greu.Multumec tare mut!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Polipi nazali - cum recunoști afecțiunea și când e indicată operația
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  • Amigdalele umane absorb nanoplasticele, sugerează cercetătorii
  •