polipi operatie, sau nu?

04-10-2011
gvx
Nu este medic/terapeut
gvx
Buna ziua, am si eu un baietel de 4 ani si 3 luni care este programat pentru operatie de polipi pe data de 11 oct.De 2 ani de cand l-am dus la gradi, raceste mereu, si nu-i trece decat cu antibiotic.In luna august am fost la ORL pentru ca i s-au inflamat foarte tare ganglionii limfatici din jurul gatului, si de aici ni s-a prescris un tratament de 10 zile cu zinat 4ml de 2 ori pe zi, nurofen 5ml la 8ore si aerius 3ml seara, am facut pauza 10 zile, dupa care l-am dus la gradi si a racit din nou, ne-am prezentat la ORL si ne-a dat amoxiclav, nurofen si aerius.Saptamana trecuta am fost la control si ne-a programat pentru operatie de polipi.Singurul lucru care ma deranjeaza la copil este faptul ca sta cu gurita deschisa, respoectiv doarme cu gurita deschisa.Va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti daca trebuie neaparat operat de polipi pentru ca nu stiu ce decizie sa iau.Mentionez faptul ca acum ii administrez septilin 10ml de 2ori pe zi.Astept raspuns, va rog din suflet sa ma sfatuiti ce sa fac.Va multumesc.
1 comentarii
0
04-10-2011, ora 18:32
natalia alina
Nu este medic/terapeut
natalia alina
buna seara, va rog sa-mi spune-ti ce inseamna limfom blastic cu celule pre.T? in urma unei biopsii la gat am primit acest rezultat. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.