polipi nazali la fetita de 4 ani

35 comentarii 1 2
0
05-02-2014, ora 15:04
anca2014
Nu este medic/terapeut
anca2014
Nasul inca mai este infundat, punem apa de mare iar dupa ce curatam nasul coralgol, are momente cand respira pe nas, altele pe gura.Alt tratament in afara de nurofen 7 zile si sinupret nu am folosit.Durerile sunt in spatatele capului spre urechi, cand incep se ia cu mainile de la urechi spre spatele capului, spre ceafa, mi s-a explicat ca nu sunt dureri ci niste sageti.Nu dureaza mult duererea, dar s-au indesit crizele, cel mai tare ma sperie cand il iau noaptea prin somn.
0
05-02-2014, ora 18:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerile de acest gen, sageti. pot fi asemenea unor neuralgii care cedeaza bine la antineuralgic
daca dupa un consult ORL.. nu se depisteaza probelme locale nas, gat, rinofaringe
e cazul sa fie vazut de un medic neurolog
0
06-02-2014, ora 13:19
anca2014
Nu este medic/terapeut
anca2014
Am inceput de ieri tratament cu augumentin, la 12 ore, recomandat de medic orl, a mai avut o criza asta noapte la 3, azi pana la pranz nu a mai acuzat dureri, la miscari bruste duce mana imediat la cap, e posibil sa fie de la urechi, l-am curatat in urechiuse inainte cu o saptamana de operatie si sa fi tras curent sau sa fi luat ceva viral ca alte explicatie in momentul de fata nu se pot da.

Va multumesc mult pt promtitudinea raspunsurilor si pentru sfaturi!!!
0
08-07-2018, ora 22:06
emma27
Nu este medic/terapeut
emma27
Buna seara!
Am si eu o intrebare va rog, știți cumva o clinică în bucurești unde fac fibroscopie nazofaringiana la copil de 4 ani?
0
08-07-2018, ora 22:14
emma27
Nu este medic/terapeut
emma27
Buna seara ! Am un băiețel de 4 ani care de jumătate de an are o tuse seacă din gât doar pe timp de zi și frecventa era și la 5 secunde toata ziua.Am fost la gastroenterologie, pneumologie, alergologie, orl.Nimeni nu i.a venit de hac acele tuse. După 7 luni a dispărut, acum a apărut odată cu o răceală.Tot timpul acesta a ramas cu o amigdala marita care am primit indicația de amigalectomie cu biopsie. (Se poate face biopsie fara amigsalectomie, sau un RMN este util?)
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  • Polipi nazali - cum recunoști afecțiunea și când e indicată operația
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •