polipi nazali

20-11-2008
rica_badarau
Nu este medic/terapeut
rica_badarau
Buna ziua, sotul meu, in varsta de 48 ani acum, a fost operat in 1996 de polipi nazali in galati(operatie clasica), dupa care polipii au recidivat dupa trei ani, iar in 2006 s-a operat din nou tot in Galati cand la sectia ORL din oras a ajuns o echipa de medici din Franta alaturi de dr Sarafoleanu din Bucuresti, a suferit f mult dupa anestezia totala care i sa facut, acum dupa doi ani a recidivat din nou, Nu poate respira deloc noaptea se chinuie cu tot felul de picaturi, nu mai are miros, are dureri f mari de cap si in piept.Medicul ORL-ist din Galati sp judetean i-a sugerat o alta operatie, insa ii este f frica cand isi aduce aminte prin ce a trecut.
CE NE SFATUITI SA FACA O ALTA OPERATIE ?
SI LA CE MEDIC SA O FACA DACA SE POATE.
VA MULTUMESC MULT.
2 comentarii
0
31-07-2009, ora 10:38
brrianna
Nu este medic/terapeut
brrianna
Buna ziua! eu am 22 de ani si am 10 operatii de polipi, dintre care 3 cu anestezie locala si 7 cu anestezie totala. din pacate si mie mi-au reaparut polipii si am acelasi simptome ca sotul dvs. Am fost la control si mi s- a spua ca trebuie sa ma operez din nou. Sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac, iar peste aprox 2 sapt sunt programata la operatie. Eu am polipi doar pe nara dreapta si din cauza ca sunt alergica imi recidiveaza. Sotul dvs. cum se mai simte?s-a operat? multa sanatate si nu renuntati.
0
13-04-2010, ora 16:52
irinaru
Nu este medic/terapeut
irinaru
Buna ziua!Am 14 ani si am fost operat de polipi la varsta de 3 ani dar s-au refacut daca am aslo marit (400) ma pot opera din nou?multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.