polip antro-choanal unilateral stang

25-07-2011
monicanetuta
Nu este medic/terapeut
monicanetuta
baiatul meu a fost diacnosticat cu polip antro-choanal unilateral stang si sinuzita maxilo-frontala si trebuie operat as dori sa stiu cat mai multe despre aceasta interventie chirurgicala si cat ar fi scorul, va multumesc.
3 comentarii
0
25-07-2011, ora 12:49
Dr. Hănţăscu Ionuţ
ORL - Otorinolaringologie, Iasi
Dr. Hănţăscu Ionuţ
Buna ziua,
Rezolvarea acestei patologii necesita tratament chirurgical.
Interventia consta in indepartarea polipului respectiv odata cu deschiderea si curatarea sinusului maxilar, eventual si etmoidul anterior. Interventia se efectueaza endoscopic (fara incizii externe), cu camera video si instrumente specifice.
Legat de "scor" intrati pe www.arcadiahospital.ro si la sectiunea- spital, Servicii si tarife - ORL gasiti pretul interventiei: Chirurgia endoscopica a sinuzitei cr. polipoide. Se poate efectua interventia si prin asigurare CAS, cu un pret mai mic.
O zi buna
0
25-07-2011, ora 20:48
monicanetuta
Nu este medic/terapeut
monicanetuta
va multumesc foarte mult nu ma asteptam sa primesc un raspuns asa de repede, mii de multumiri.o seara cat mai placuta.
0
13-02-2013, ora 22:25
monicanetuta
Nu este medic/terapeut
monicanetuta
Buna seara,


Baiatul meu a primit rezultatul la analize, va rog sa imi comunicati si mie daca trebuie sa ma ingrijorez, colesterol seric total 213 (100-200), TGP/GPT/ALAT 64 (5-40).trigliceride serice 281 (20-165).iar la hemoleucograma MCV 79 (80-97 ).MON 14.6 (4-10).LYM 1.1 (1.2-3.2) cine ma poate ajuta cat mai urgent va rog, , , , , , , ,.(are 23 ani)


O seara cat mai placuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.