poate fii sifilis? spuneti'mi va rog

01-02-2009
deea1820
Nu este medic/terapeut
deea1820
prietenului meu acum doua saptamani i-au aparut niste bubite rosii pe spate, burta maini si picioare care i provoaca mancarime.. sunt putin umflate.. acum au inceput sa se micsoreze si sa se formeze niste pete...
5 comentarii
0
02-02-2009, ora 00:12
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
De ce noi oamenii in general trebuie sa ne gandim la ce e mai rau pe lumea asta ? Sunt mii de boli care au ca semnalmente bubite rosii, care provoaca mancarimi.
Poate fi un varsat de vant...
Poate face un drum pana la doctor si poate afla, spre linistea ta si a lui.
Multa sanatate si nu te mai gandi la ce e mai rau
0
04-02-2009, ora 16:37
cristiafrim
Nu este medic/terapeut
cristiafrim
Autor: cristiafrim Data: 04-02-2009
...si eu am aceeleasi sintome dar nu tot timpul si nu pot depista cauza.Acum ma scarpin in paleme de mor si am sensatia ca am si miinile unflate.De la apa poti sa faci alergie numa aceeia care au filtre de apa pentru centrala termica -filtre cu polifosfati care infiltreaza si in apa rece daca nu sunt montati corect, stiu cazuri si dupa ce au schimbat filtrele cu polifosfati au pus filtre magnetice nu au mai avut probleme
0
04-02-2009, ora 16:38
cristiafrim
Nu este medic/terapeut
cristiafrim
... daca ati decoperit ceva trimite mail la cristi_afrim@yahoo.com
0
05-02-2009, ora 10:36
1puimic
Nu este medic/terapeut
1puimic
buna. am nevoie de ajutor. nu stiu daca aici trebuie sa cer sfaturi dar incerc
am aflat de curand ca fratele meu are sifilis. sotia lui inca nu se stie daca are. si-a facut analize, dar deocamdata ies negative. pe net scrie ca sunt o gramada de cai prin care se ia sifilisul, dar medicul lor a zis ca se transmite doar prin contac sexual normal(nu anal sau oral). nu mai stiu ce sa mai cred. avem vreun motiv sa ne ingrijoram si noi cei din jurul lui? se poate lua prin saliva? sau sange? el din analize, reiese ca ar ave de 3-4 sapt acest virus. va multumesc ptr raspunsuri.
0
05-02-2009, ora 10:47
1puimic
Nu este medic/terapeut
1puimic
va rog, daca se poate sa-mi raspunda si cineva de specialitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: