poate fi vorba de o sarcina?

27-02-2010
deea2010
Nu este medic/terapeut
deea2010
Daca iei prostinor si totusi nu ar fi cazul mai apare acea sangerare?am facut sex neprotejat pr meu nu a ejaculat in mine dar totusi mi'a fost frica iar dupa aproximativ 3 ore am luat prostinor, apoi am luat in continuare dupa 12 ore...au trecut 5 zile de la administrarea medicamentului nu am simtit nici una din simptome si nici sangerarea aceea nu a aparut in schimb mi s'au umflat sanii si ma dor, , , este posibil ca medicamentul sa nu'si fi facut efectul si sa fi ramas insarcinata?
2 comentarii
0
27-02-2010, ora 10:17
gaby_girll
Nu este medic/terapeut
gaby_girll
dupa parerea mea nu :) mai asteapta 10-12 zile de la acel contact sexual si fa-ti un test de sarcina..daca iti iese negativ repeta-l in caz ca iti intarzie menstruatia
0
27-02-2010, ora 13:33
deea2010
Nu este medic/terapeut
deea2010
Ma gandesc sa daca totusi nu a fost cazul sa iau prostinor tot apar unele efecte cum ar fi faptul k ma cam dor sanii si s'au umflat k inainte de menstruatie, oricum pe 3 martie ar trebui sa'mi vina menstruatia..din cate am inteles eu din ce am citit pe forum acea sangerare ar fi rezultatul fatului k s'a intrerupt o sarcina..nu stiu ce sa mai cred nici eu nu am gasit un raspuns concret
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul