pneumonie?

13-07-2011
ioioiooo
Nu este medic/terapeut
ioioiooo
nu sunt sigura de ceea ce am, dar simt acum niste secretii pe gat, ca la o raceala pe care as vrea sa le tuusesc dar nu prea pot din cauza ca sunt prea jos, mai jos decat raceam eu de obicei. simt o apasare in capul pipeptului si nu stiu ce ar putea fi, m-am gandit la inima pana a aparut aceasta secretie pe care o simt dar nu o pot elimina. sa fie ceva la plamani (nu am facut niciodata pneumonie si alte simptome nu am)?
3 comentarii
0
13-07-2011, ora 06:28
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Ioana draga, daca ar fi pneumonie ai face febra, ai tusi, ai avea stare generala proasta.dar ca sa scapi de obsesie mergi la medicul de familie, discuta aceasta probleme.esti o persoana mai panicoasa, asa ca te sfatuiesc sa consulti si un psihiatru.iti doresc multa sanatate.
0
13-07-2011, ora 07:10
ioioiooo
Nu este medic/terapeut
ioioiooo
Atunci tusea poate avea si alte cauze, mai usor de tratat? am incercat cu pastilute cu sprayuri si cu ceai si nu prea am vazut vreo ameliorare, plus ca m-a apucat brusc. Stiu ca sunt o fice panicoasa, am tot fost la doctori cam degeaba si mi-e ff frica sa nu mi se infunde canalele respiratorii si sa mor sufocata. Atunci cand nu ma panichez imi e bine, dar de vreo 2 luni am o stare de panica continua si ma simt epuizata psihic. Am inceput sa fac niste terapie la un psiholog deocamdata, daca va fi nevoie ma voi duce si la psihiatru. mersi mult pentru raspuns, multa sanatate si tie!
0
24-07-2011, ora 11:12
maribundea
Nu este medic/terapeut
maribundea
neutropenie intrainfectoasa la copiil ami puteti spune ce inseamna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vizitele regulate la dentist ar putea reduce riscul de pneumonie
  • „Vesta inteligentă” pentru diagnosticul pneumoniei
  • Indicatori clinici pentru depistarea cu acuratețe a pneumoniei (Studiu)
  • Semne clinice pentru identificarea corectă a pneumoniei
  • Răceală, viroză sau pneumonie - când sunt recomandate antibioticele
  • Pneumonia COVID-19 durează mai mult și determină o afectare mai mare, în comparație cu cea obișnuită
  • Riscul de a dezvolta pneumonie și de a muri din cauza bolii este mai mic la persoanele active fizic
  •