plomba putin dureroasa la atingere

15-11-2010
ruby21
Nu este medic/terapeut
ruby21
buna ziua, as dori si eu daca poate cineva sa imi raspunda la o intrebare,
in luna august am fost la un control stomatolog doar ptr a ma asigura ca e totul in regula, mi sa spus ca am o mica carie, si normal mi sa pus o plomba, in aceea saptamana au inceput mici dureri, la cald la rece, chiar si at cand atingeam cu limba, mi am zis poate e ceva normal, cine stie, dar dupa o saptamana durerea tot ma tinea, m am dus la doctor si i am spus problema, el in aceea zii trebuia sa plece in concediu si la urma mi a spus ca nu el mi a pus acea plomba, vazand asa m am dus la alt doctor, i am explicat care e problema si mi a spus ca ma rezolva el, ma si rezolvat ca in loc sa umble la acea plomba mi a umblat la o masea care nu avea pur si simplu nimika, in fine, acum ma duc din nou la doctorul care mi a pus plomba mi a facut un film si mi a spus ca nervul e scos, doar atata, si ca nu merita sa umbla la ea ca s ar putea ca sa crape dintele, acum nu stiu ce sa fac, e normal ca inca sa ma doare?!, cum sa va explic, nu ma doare, doar at cand bat cu unghia in masea simt ca se ar fi ceva plin acolo care se misca, nici nu am cum sa explic aceasta mica durere ca si cum se misca ceva si ar fi pe punctul sa se sparga, as fi luat antibiotice dar anul trecut am fost operata de stomac si in urma consumari unor anitibiotice am ajuns la o hemorgie caz de moarte, am pierdut 2 kg jumate de sange, mi s a spus ca nu mai am sanse dar dumnezeu s a indurat, acum mi au mai ramas niste probleme, esofagita de reflux, hernie hiatala, colon iritabil, fierea care se varsa mereu in stomac, de aia zis am ramas putin socata cu antibioticele, m as duce la alt doctor dar nu stiu ce sa fac, daca puteti sa imi dai un sfat mi ar fi de mare ajutor.va multumesc
2 comentarii
0
15-11-2010, ora 08:29
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Un dinte cu nervul scos NU doare la cald sau la rece.

Din ce descrieti, pare sa fie o plomba care se misca. Asta inseamna ca plomba trebuie inlocuita.
0
15-11-2010, ora 22:29
ruby21
Nu este medic/terapeut
ruby21
Multumesc mult ptr raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul