plomba de masea

12-02-2014
costea123
Nu este medic/terapeut
costea123
Acum doua saptamani mi-am plombat o masea...si doctora mi-a pus pivot..a fost bine pana acum cateva zile cand am inceput sa am o duerere la gingia maselei plombate..am fost din nou la dentist si mi-a dat un tratament si a ca daca nu imi trece in 5 zile sa revin ca sa fac operatie sau extractie..dar chiar nu inteleg de ce ma doare...
1 comentarii
0
12-02-2014, ora 20:58
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu am multi pivoti si coronite si iti pot spune ca acest lucru se poate intampla din mai multe cauze: ori ai canalele in x si nu a putut scoate nervii bine cum am patit si eu, ori nervii sunt mai lungi si nu ia putut scoate suficient si pivotul apasa pe unul, ori esti alergic la materialul din care se face pivotul., si nu stiu daca dentistul tau tia spus ca acum avand pivoti sa te feresti sa mananci fierbinte sau foarte rece pt ca aceste lucruri pot creea anumite reactii si sa faci infectie si eu am patit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul