plomba buclucasa

21-08-2015
simona241
Nu este medic/terapeut
simona241
Buna ziua! Acum 4 ani am fost la cabinet si mi-a plombat al doilea molar-sus, stomatologul a incercat sa introduca o folie intre masele, dar nu a reusit si a pus plomba asa.Plomba a fost pusa in lateral, lipindu-se de cealalta masea.
La inceput am simtit o jena, dar nu mi-am dat seama ce este.Intre timp s-a cariat maseaua de langa ea-pe dedesubt, iar in momentul cand caria a macinat interiorul ei, aceasta s-a spart. Acum merg dentist si urmeaza sa imbrac maseaua care s-a spart.Va rog sa-mi dati cateva sfaturi! Multumesc!
2 comentarii
0
25-08-2015, ora 17:53
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
Stomatologie, Bucuresti
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
Trebuie sa aveti incredere in medicul stomatolog la care a ti fost. Nu avem destule detalii pentru a va recomanda altceva.
0
09-09-2015, ora 09:53
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Ce sfaturi sa mai dam? Daca maseaua este de imbracat in momentul de fata lucrurile sunt tardive. Sugestia mea ar fi ca data viitoare sa mergeti dupa ce simtiti acea mica jena si sa vi se faca tot ce se poate pentru a se reface punctul de contact intre doua masele. Asa sunt ele lasate sa fie, sa aiba punct de contact intre ele si sa puteti igieniza acolo. Acum ca veti avea coronita, aveti mare grija cu igiena intre ele si controalele periodice, mai frecvent pe la cabinet.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul