tratamentt pleurezie... si acum am dureri

02-06-2009
eu_alina
Nu este medic/terapeut
eu_alina
Acum 2 ani am avut pleurezie tuberculoasa, am urmat tratamentul si nu imi este bine nici acum, inca mai am dureri. Dr mi-a spus ca am foitele (pleura sau ceva de genul) lipite de plamani.
Ce pot face in acest caz?

Va multumesc!
3 comentarii
0
27-07-2009, ora 19:12
claudia_1981
Nu este medic/terapeut
claudia_1981
Draga Alina si eu am am avut pleurezie tuberculoasa, am fost si operata la plamanul drept.In ce consta durerile pe care le acuzi unde anume te doare?Ai mai facut raze?Dupa terminarea tratamentului cum au iesit analizele si razele?Mie pentru a evita lipirea foitelor de plamani mi s-a spus sa suflu in pugi sau baloane tu ai facut asta?Te pup iti urez multa sanatate si sper sa mai vorbim!
0
04-11-2009, ora 15:51
1
Nu este medic/terapeut
1
Draga Claudia, eu am facut tratamentul, l-am terminat de 2 luni si simt durerea la orice respiratie mai adanca. Nu stiu ce pot sa fac, de ce sa ma feresc, mi-e teama de recidiva. Te rog raspunde.
0
22-06-2011, ora 14:58
alynutzzza
Nu este medic/terapeut
alynutzzza
buna,
acum 8 luni am fost diacnosticata cu pleurezie tuberculoasa, am urmat tratamentul, dar am ramas cu pleura lipita de plaman si am dureri in continuare...am si eu o nelamurire.multi spun k nu am voie sa ma mai expun la soare o perioada de timp..este adevarat?am voie sa merg la mare vara aceasta?..va rog sa mi raspundeti..va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Clarificare: ce este apa la plămâni (termen popular)
  •