pleoapa umflata

24-01-2012
cris_dicianu
Nu este medic/terapeut
cris_dicianu
de vreo trei zile am observat o umflatura usoara pe pleopa superioara a ochiului drept. nu ma deranjeaza aproape de loc la vedere. aceasa s-a retras putin fata de momentul descoperirii dar acum a mai ramas o usoara urma de umflatura... in momentul cand ating pleoapa in locul respectiv simt o galma formata sub pleoapa. pe ochi nu am absolut nimic. tin sa mentionez ca sunt purtatoare de lentile de contact de 3 ani de zile si nu am avut nici o problema pana acum... zilele acestea am evitat sa le mai port utilizand ochelari. gandindu-ma sa nu-mi dauneze mai rau. daca o sa persiste aceasta galma ma voi duce la oftalmologie... initial am crezut ca este vorba de un ulcior dar acum nu stiu ce sa mai zic. Astept sfaturi
2 comentarii
0
04-03-2012, ora 21:44
medrea
Nu este medic/terapeut
medrea
ma confrunt si eu cu o problema mi se umfla in jurul ochilor, cand ma trezesc dimineata ma trezesc cu ochi umflati sau ziua daca ma culc 3 ore mi se umfla deci numai cand dorm am facut numeroase analize peste ana;ize si am fost la f multi medici dar nu mi au pus un diagnostic nu au mai avut un astfel de caz si nu stiu ce sa ma mai fac si unde sa mai apelez daca poate sa ma ajute cineva ANI
0
06-05-2012, ora 22:48
Cyoko
Nu este medic/terapeut
Cyoko
si eu am cam aceiasi problema ca cris numai k eu nu am mai purtat lentile de mai bine de un an..astept sfatul dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.