plans in timpul suptului bebe 3 luni

12-12-2012
je_anca87
Nu este medic/terapeut
je_anca87
buna ziua. fetita mea de 3 luni alaptata artificial cu milumil 1 plange in timpul mesei. suge cat suge apoi se apuca de plans si refuza. am descoperit ca a avut afte, le-am tratat, i-au iesit iarasi de vreo 2 ori, iar acum i-au trecut (de vreo luna jumate ne chinuim cu ele). acum papa putin mai bine decat la inceput dar tot se apuca de plans in timpul mesei. uneori cand inghite se aude ca si cum i-ar borborosi in burtica. uneori da gaze si se apuca de plans. ii dau protectis si face caca la 3 zile. fara nu face decat stimulata cu termometrul. culoarea scaunul este verde inchis. i-am facut urocultura la recomandarea unui pediatru si nu are nimic. acum alt medic mi-a recomandat sa ii fac hemoleucograma. un alt medic mi-a zis ca sunt colicii. mananca cam 5 mese pe zi..noaptea doarme cam 8-9 ore. ziua doarme cam cate 1-2 ore intre mese. in rest e ok. a luat normal in greutate, dar am si fortat-o sa manance pana acum vreo saptamana caci manca doar 30-40 ml. acum papa cam 80-90 ml apoi plange. dumneavoastra ce parere aveti?
va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Descifrarea strigătelor de durere ale bebelușului nu este o abilitate înnăscută, ci trebuie învățată
  • Care este cel mai bun mod de a calma un copil care plânge?
  •