placenta joasa, sangerari, contractii

27-01-2009
carlolina
Nu este medic/terapeut
carlolina
Va rog sa ma ajutati daca puteti.Sunt insarcinata in 25 sapt, am avut sangerari spontane abndente de culoare maronie cu crampe foarte puternice.Am ajuns la spital unde am fo internata si apoi diagnostticata cu placenta foarte joasa!Trebuie sa precizez ca nu ma aflu in tara iar aici avortul este inerzis asa ca ei nu stiu sau nu vor sa spuna prea multe despre viitoare complicatii ale fatului.Cert este ca nu am primit nici o explicatie, nici o sugestie sau recomandare si nici medicatie decat 2 injectii administrate la 12 ore cu "betnasol".Mi s-a facut o echo la care s-a descoperit pozitia placentei si dimensiunile copilului "putin sub limita normala" spun ei.Asa cam am contactat medicul meu din tara, i-am dat toaate datele echo si dimensiunile, iar el mi-a recomandat sa le cer sa imi administreze niste antispastice si vitamine pt dezvoltare bbului pt ca se pare ca ar fi"prea mic"(bebele meu are 730 g).Le-am sugerat asta medicilor de aici si au zis ca nu se impune la mine, un tratament cu antispastice si nic de vitamine nu am nevoie pt ca bble este bine cu toate ca am uitat sa precizez chiar dc sangerarea abundenta s-a oprit si durerile insuportabile au disparut chiar la cateva ore dupa decalnsare.inca mai apar ceva pete maronii si dureri ca la menstruatie urmate intaririle burtii si "ghemuirea"bebeului undeva in partea ff joasa a burtii la 2 zile dupa prima sangerare.CE MA SFATUITI?CREDETI CA AR TRE SA IAU NO SPA INTR-O CONCENTRATIE MAI MICA?Sau sa astapt pur si simplu asa cum zic ei, cei de aici, sa se intample "mai rau".?MULTUMESC FRUMOS PT AJUTOR
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul