placa sau perie?

24-11-2008
martina
Nu este medic/terapeut
martina
Fiecare coafor isi are stilul lui de a aranja parul.As vrea sa stiu care este mai daunator pentru firul de par :placa sau peria?Multumesc
2 comentarii
0
24-11-2008, ora 11:14
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
eu zic ca placa.
0
24-11-2008, ora 17:36
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
buna martina, eu folosesc placa de intins parul de 2 ani.cu timpu observi ce e mai bine pt parul tau. eu asa o folosesc: dupa ce ma spal pe cap si aplic o macsa:garnier repair & shine stau 15 minute cu prosopul apoi ma usuc cu fenul si cu peria si totodata il intind cu peria asa cum ma pricep eu. nu e bine sa te intinzi cu placa pe parul ud. daca e in preaalabil uscat si intins cu peria iti va fi mai usor sal intinzi cu placa, si iti ia mai putin timp sal intinzi si e mai sanatos pt par( sfat ce lam primit eu de la o coafeza).eu am o placa de ceramica de la babyliss e foarte buna, si cu masca ce o aplic la fiecare spalare imi pastrez parul stralucitor si fara un fir despicat, chiar daca imi intind parul de 3 ori pe saptamana. orice ai folosi placa sau perie trebuie sa folosesti protectie pt parul tau( io imi fac o masca din ulei de masline, o data la 2 luni, ce o aplic pe par si stau cu ea o zi, il face mai stralucitor si mai sanatos). toate cele bune !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.