piscaturi si intepaturi in corp

13-03-2010
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
BUNA ZIUA! am 33 de ani si de aproape o luna ma inteapa tare in partea stanga sus spate..am facut RMN la col cervicala si am niste mici diferente la c2 c3 c4 dar nu e de operat...problema e ca se duce durerea pe mana, picior, coapse si imi da mici piscaturi in corp...ma doare cate un deget de la mana si picior...iar doctorul mi-a zis reumatism poliarticular.iau un tratament cu flamexin..ma sperie cel mai tare intepaturile si faptul ca inteapa in cate un loc si dispare...va rog sa imi dati si mie un sfat sau o parere ca de doctor m-am saturat, multumesc
6 comentarii
0
13-03-2010, ora 13:45
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
am uitat sa va spun ca la TBC nici nu sa uitat la mine pt ca simptomele pe care le am nu tine de noi asa mi sa spus...analize le.ASLO.toate bune.am o stare generala proasta si o neincredere totala in doctorii pe care i-am vizitat.
0
13-03-2010, ora 20:22
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Trebuie sa gasiti un reumatolog care sa va asculte, pentru ca diagnosticul este 99% clinic (examinare) si doar 1% paraclinic ( analize sau alte investigatii).
O afectare poliarticulara (poliartrita) nu se trateaza doar cu antiinflamator, ci trebuie precizat tipul acestei poliartrite, in vedrea unui tratament precis si tintit.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
14-03-2010, ora 09:34
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
Va multumesc frumos pentru sfat.Voi merge la reumatolog pt ca intradevar de la antiinflamatorii nu simt nimic shimbat.MULTUMESC.
0
14-03-2010, ora 18:18
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Tineti-ne la curent cu toate demersurile. Pacientii nu vor avea decat de invatat din experienta altora.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
17-03-2010, ora 19:06
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
Am vb cu un reumatolog si maine ma internez pt investigatii...va multumesc pt sfaturi..conteaza mult pt noi cei care ne simtim nebagati in seama...o sa va tin la curent cu un diagnostic SPER.Numai bine va doresc.
0
11-09-2021, ora 22:27
AlexTab
Nu este medic/terapeut
AlexTab
Buna seara!
Aceleasi simptome le am si eu! Care a fost pana la
urma diagnosticul? Sunteti in regula?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.