pipi in pat, fetita 8 ani jumate

29-03-2010
deni68
Nu este medic/terapeut
deni68
fetita mea de 8 ani jumate inca mai face uneori, noaptea, pipi in pat. Daca o scol eu sa mearga la toaleta, merge dar nu se trezeste. Se simte vinovata si incearca sa ascunda accidentul.
Sunt ingrijorata si as vrea macar un sfat. I-am facut analize sa vad daca are infectii urinare dar au iesit bune.

MULTUMESC!
3 comentarii
0
29-03-2010, ora 12:26
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Problema aceasta se cheama enurezis nocturn si copilul o are datorita unui factor stresant.
de aceea este bine sa o vada un psihiatru care sa o ajute sa isi dea seama ce o streseaza.
Problema se poate rezolva daca se elimina factorul stresant.
Sanatate multa!
0
29-03-2010, ora 17:28
deni68
Nu este medic/terapeut
deni68
MUltumesc pentru mesaj!
0
10-04-2010, ora 17:33
Viorica Stoica
Nu este medic/terapeut
Viorica Stoica
ŞI EU AM AVUT UN COPIL CU CARE AM AVUT PROBLEME PÂNĂ PE LA 16 ANI. AM FOST CU EL LA BUCUREŞTI ŞI ÎMI SPUNEA CĂ NU ARE NIMIC. APOI AM HOTĂRÂT ŞI AM MERS LA UN PREOT. I-A CITIT DE TREI ORI 8AM MERS TREI VINERI LA RÂND) LÂNGĂ MASA DIN ALTAR (E BĂIAT) ŞI CUM I-A CITI A TREIA OARĂ NU A MAI FĂCUT NICIODATĂ PE EL. ŞI LUI TOT DE LA O SPERITURĂ I S-A TRAS, TOT CEVA PE BAZĂ DE STRES A FOST. I-AM FĂCUT PENICILINĂ LA 3 ZILE DE LA NAŞTERE ŞI DE ATUNCI ÎMI RĂMĂSESE SPERIAT. ÎNCERCAŢI ŞI LA UN PREOT. NU VĂ COSTĂ NIMIC. ŞI NU UITAŢI FĂRĂ DUMNEZEU NIMIC NU SE REZOLVĂ!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: