pierderi vaginale alb-galbui

20-07-2011
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
Nu stiu ce sa mai fac:traiesc in Italia si am facut mai multe tratamente cu ovule impotriva pierderilor dar fara nici un rezultat.Am scurgerile astea albe apoase ca un lapte mai mucos, fara miros, fara dureri, fara usturimi, fara absolut nimic:doar atat trebuie sa imi schimb chilotii de 4 ori pezi caci sunt uda tot timpul si in fiecare zi.Dati-mi un sfat pentru a putea scapa de ele macar cateva zile pe luna.Am fost la doctor si mi.a spus ca nu am nimic, dar eu, trebuie sa ma intelegeti, m-am saturat de ele.Va multumesc
10 comentarii
0
20-07-2011, ora 21:45
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Daca ai posibilitatea, mergi si fa un examen de secretie vaginala, numai asa poti stii cu certitudine daca ai ceva sau nu..
0
23-07-2011, ora 16:39
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
Am facut examen, aici se cheama tampon vaginal si mi-au spus ca nu am nimic, ca e normal ca unele femei sa aibe aceste scurgeri, dar eu sunt satula sa ma vad murdara incontinuu de aprox 8 ani.
0
24-07-2011, ora 14:11
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Probabil asa esti tu, organismul tau..nu prea ai ce face, sunt unele femei care au mai multa secretie, altele mai putina, oricum e cam normal sa gasesti mereu pe chiloti, secretie, asa se "spala "vaginul..sau daca totusi ti se pare f multa, foloseste protejslipuri, pt a nu mai te schimba non-stop...
0
30-07-2011, ora 20:40
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
Cum adica asa sunt eu, nici macar farmacista nu e de acord cu ce am chiar numai eu trebuie sa fiu murdara zilnic in asa hal, si cind sunt in perioada fertila si cind nu sunt, ce trebuie sa fac, ca pur si simplu numai stiu ajutati-ma^!!!!
0
01-08-2011, ora 11:19
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Atunci du-te la doctor, si vezi ce zice, pe forum nu o sa te vindeci, numai un medic iti va spune ce este in neregula cu tine si ce analize va trebui sa mai faci..
0
06-08-2011, ora 13:02
Silvia1987
Nu este medic/terapeut
Silvia1987
si eu am la fel, am fost la mai multe cabinete ginecologice, mi se ziceau ca nu am nimic, ca e normal...apoi anul trecut am fost in alt oras la alt cabinet si acolo mi-a dat un tratament cu ovule, supozitoare si niste pastile plus spalaturi vaginale, nu mai zic ca au fost foarte scumpe dar nu asta conta ci speranta ca o sa ma scap de scurgeri...si pot spune ca le am si acum, nu am scapat de ele...am incercat si cu ceaiuri dar nimic-nimic...am mai vorbit cu o prietena care a terminat acum medicina si zicea ca e destul de normal ca noi femeile sa avem astfel de scurgeri...eventual sa fac o lamă sa vad exact ce fel de scurgere este, dar inca nu a facut...mi-am cam pierdut din speranta ca o sa scap vreodata de asa ceva...dar sunt groaznice uneori, parca e ca o menstruatie numai ca nu roşie...uneori sunt abundente de zici că am facut pe mine...:(.in plus, fara protej-slipuri nu pot sta.
0
06-08-2011, ora 21:54
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
Da, eu chiar sunt la pamint m-am descurajat de tot acum ma spal cu bicarbonat sper sa mai scap
0
07-08-2011, ora 12:28
Silvia1987
Nu este medic/terapeut
Silvia1987
citeam pe net ca nu e bine sa ne tot spalam pe interior des ca distrugem nu stiu ce flora... sunt atatea articole care se contrazic singure.dar e indicat sa bem mult lapte proaspat.stiu ca e aiurea, parca as fi tot timpul la menstruatie, am zilnic aceeasi senzatie ca imi pun protej slipuri... cand auzeam doctorii spunand ca nu am nimic imi venea sa o iau razna...
dar tu ai facut control special pentru secretia vaginala ?
eu inca nu am facut si nici nu cred ca fac prea curand pentru ca stiu ca iar imi da retete ff scumpe si deocamdata nu imi permit...
0
24-08-2011, ora 19:30
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
vroiam sa va zic ca e inutil sa cumparam tot felul de medicamente, fiindca nu o sa ne treaca nici moarte, in ultimul timp nu am facut decit sa cheltui foarte multi bani si nu am ramas decit cu dezamagirea din ce in ce mai mare, lasati-o balta daca nu va supara cu nimic in afara de ce stim, un alt sfat care vi-l dau este ca mergem inainte cum curge si riul.
0
07-09-2011, ora 21:04
neaganic
Nu este medic/terapeut
neaganic
nu m-am lasat si am incercat un alt tratament cu agnus castus 30 pic dimineata, am avut aproape un soc cind am vazut ca a 4 zi am avyt chilotii curati, insa vraja nu a durat prea mult caci a 2 zi am inceput iar si mi se pare ca e mai mult nu mai stiu ce sa mai fac ajutati-ma va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •