pierdere de lichid aminiotic

09-04-2011
adi33
Nu este medic/terapeut
adi33
La 12 saptamani, am pierdut o scurgere abundenta de lichid amniotic. In urma consultului ginecologic s-a constatat ca totusi am colul inchis. Medicul ginecolog imi recomanda intrerupere de sarcina, pt ca la ecografie a reiesit ca mai am f putin lichid amniotic, desi copilul este f bine.Este cineva care a trecut prin asa ceva si totusi a reusit sa duca sarcina cu bine la sfarfit?Multumesc si astept un raspuns urgent!
3 comentarii
0
10-04-2011, ora 23:17
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna Adi! Nu sunt in masura sa-ti dau un raspuns, dar am citit undeva (din pacate nu mai stiu unde pentru ca am citit multe pe perioada sarcinii) ca se poate completa de catre doctor acest lichid...cauta si tu pe net si ma voi mai interesa si eu, poate voi putea sa-ti dau un raspuns concret. Sper din toata inima sa-ti fie totul bine!
0
12-04-2011, ora 21:31
krystinutza
Nu este medic/terapeut
krystinutza
eu iti recomand sa mai consulti si un alt medic ginecolog sa-si dea cu parerea pt ca dupa cate cazuri am auzit e mai bine sa consulti inainte cel putin 2 medici inainte sa faci ceva
0
13-04-2011, ora 19:30
adi33
Nu este medic/terapeut
adi33
Dupa 3 ecografii si consultul a 4 medici, punctul de vedere al tuturor a fost acelasi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul