piele uscata nu de pe varful penisului ci de partea care acopera

08-01-2008
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Buna ziua! Am de catava vreme piele de pe penis uscata. Se simte putin mai uscata la pipait si in timpul actului sexual, uneori, se inroseste putin dand o usoara usturime, de altfel nu deranjeaza cu nimic. Este vorba nu de pielea de pe varful peisului ci de partea care acopera ( imi scuzati exprimarea dar nu cunosc termeni de specialitate). Ce imi recoamndati Sa folosesc vre un tip de crema pt asa ceva? NU am nici un fel de bube sau alte eruptii multumesc
4 comentarii
0
08-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergi la urolog ssu dermatolog pentru tratament ; trebuie sa-l faca si partenera ta;
0
09-01-2008, ora 00:00
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Dar nu imi puteti recomanda un unguent sau alt ceva care sa calmeze zona? s inc ao intrebare. Chiar daca am folosit prezervativul de fiecare data, tot trebuie si prietena mea sa mearga?multumesc
0
10-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Incearca un gel intim lubrifiant pe baza de salcie, lemn dulce si galbenele de la TIS, dimineata si seara, dupa igiena locala riguroasa cu unun gel de dus cu ph neutru. Daca folosesti prezervativ nu trebuie sa mai mearga si partenera ta la medic.Este totusi posibil sa fie vorba si despre candidoza, dar asta iti spune numai un medic dupa examenul clinic. Numai bine
0
14-04-2008, ora 00:00
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Am revenit! Am incercat un gel petru igiena intima, problema a mai trecut. Zona nu mai este tot atat de rosie insa inca mai este putin iritata. Daca voi continua va trece? In Ploiesti stiti sa imi recomandati un doctor la care as putea sa am o consultatie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Circumcizia la barbati
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Remedii pentru pielea uscată
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •