piatra la rinichi

02-08-2009
roxanamio
Nu este medic/terapeut
roxanamio
in urma unui eco am aflat ca am o piatra la rinichi de cca 4mm si este plecata pe ureter si blocata acolo.Am fortat-o cu lichide si de cateva zile urmez un tratament cu URICLAR ce ma sfatuiti
3 comentarii
0
03-08-2009, ora 17:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat sau un fitoterapist. Din ce cunosc eu ca functioneaza:
1. Exista tratament homeopat care distruge piatra (de ex. calculi renalis CH15 sau lithium carbonicum Ch15)
2. Exista ceai de matase de porumb cu cozi de cirese care distruge piatra
3. Exista praf de frasinel care mancat zilnic de 3 ori pe paine sau in mancare distruge piatra.
4. Elixir de brusture:

"Frunzele de brusture sunt periculoase de mâncat şi nu sunt bune la nimic cu excepţia când o piatră creşte în om. De aceea să se fiarbă frunze de brusture în cel mai bun vin, să se strecoare printr-o pânză şi să se bea la început după masă şi mai târziu şi înainte de masă. Din cauza efectului puternic al acestui vin piatra se va sparge". Vinul acesta se bea cald.

Si probabil ca mai exista multe...
0
03-08-2009, ora 22:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sunt 100% de acord cu sfaturile domnului Scarface. Si Renalof este foarte bun pt litiaza renala, documentati-va cu privire la el! Toate cele bune;)
0
25-04-2013, ora 15:30
vili1
Nu este medic/terapeut
vili1
Scarface, cate granule de calculi renalis se ia pe zi, respectiv lithium carbonicum si cate zile. Doresc sa iau legatura cu tine, dar vad ca nu avem posibilitatea sa ne trimitem mesaje private(sau poate da, dar sunt noua si nu stiu). Multumesc tare mult.
-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum pot fi eliminate pietrele la rinichi
  • Schimbările climatice vor influența incidența cazurilor diagnosticate de pietre la rinichi
  •