pete rosii pe piele si mancarime

14-02-2008
iuvet
Nu este medic/terapeut
iuvet
buna ziua,
am 27 ani si ma confrunt de cca 8 luni cu p problema: in special dupa baie, pe unele portiuni ale corpului imi apar pete rosi, stranse la un loc( ca atunci cand te urzici), ca produc mancarimi.
Dupa cateva ore, trec.
Imi apar pe fata, maini, si spate.
Mentionez ca de 6 luni alaptez si mai metionez ca sapunul folosit este Euerin
V a multumesc anticipat
4 comentarii
0
14-02-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca aveti o urticarie cronica, insa daca alaptati este mai dificil de tratat cu medicamente. Ar trebui un regim alimentar.
0
16-02-2008, ora 00:00
anncca18
Nu este medic/terapeut
anncca18
Buna ziua asi vrea sa stiu cum se trateaza aceste pete rosi pe pele si mancarimi;daca se poate var rog sa imi raspundeti ;va multumesc anticipat
0
24-08-2009, ora 20:27
marian_ricardo
Nu este medic/terapeut
marian_ricardo
buna ziua am 25 de ani si ma confrunt de cca o perioada buna de timp de cind mia aparut, jos la interiorul coapselor niste pete rosii un pic umflate, care imi apar si despar instantaneu, dar ma maninca de mor cateodata chiar imi vine sa rup pielea de pe mine si numai in zona de jos imi apare atat, si acum vad ca sa extins un pic si dedesubtul fuduliilor ca sa zic asa, va rog frumos dak ati putea sami ziceti despre ce e vb sau daca e vreun tratament miar fi de mare ajutor sa mil dati, va multumesc frumos si ast rasp d-voastra
0
14-03-2010, ora 15:41
marian_ricardo
Nu este medic/terapeut
marian_ricardo
despre prob decare vb mia trecut :D luand o alifie fffbuna acum nu stiu cum se num dar cine este interesat poate sami lase un com ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •