pete rosii penis

26-02-2007
laurbalaur
Nu este medic/terapeut
laurbalaur
am de ceva vreme niste pete rosii pe penis si pe preput de dimensiuni mici, care imi provoaca mancarimi. cum mentin zona in permanenta curata, acestea dispar. cum intrerup contactul sexual 3-4, acestea apar din nou. mentin zona curata, dispar. ce sa fac?!!?
53 comentarii 12 Înainte ›
0
26-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mentine in permanenta zona curata!!!
0
30-04-2007, ora 00:00
xfactor
Nu este medic/terapeut
xfactor
aceeasi problema se pare ca o am si eu...imi spui daca te'ai tratat..ce rezultat a avut? si ce tratament ai aplicat? deci fara contact sexual dispar in 3-4 zile? ce ar putea fi..?
0
03-05-2007, ora 00:00
alexandru006
Nu este medic/terapeut
alexandru006
pe pielea penisului sau chiar pe cap aveai? ca si eu am dar pe cap si nusht dc!!!
0
19-11-2009, ora 14:53
sebastyen
Nu este medic/terapeut
sebastyen
buna ziua ma numesc cosmin, si as avea o intrebare: miau aparut niste pete rosii pe capul penisului, nu sunt cosuri nu sunt unflaturi doar pete rosii si am mincarimi in zona dintre testicol si picior, dupa ce ma scarpin mi se exfoliaza pielea. dealtfel si sotia are si ea mincarimi in zona vaginului pe lobi. As dori daca se poate sami dati va rog un raspuns un tratament, in cazul in care nu trece vom merge la un dermatolog.
0
22-11-2009, ora 17:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa aveti o ciuperca.
Mai bine treceti pe la dermatolog!
0
25-11-2009, ora 09:45
LaurentiuBz
Nu este medic/terapeut
LaurentiuBz
buna ziua, numele meu este laurentiu...am si eu o problema, si nu stiu ce sa cred sau cum sa procedez!!acum 4 zile am avut contact sexual si la 2 zile dupa aceea mi-au aparut niste pete mici rosii pe capul penisului care ma cam dor cand fac baie.si la decalotare de asemenea!!! am citit pe aici pe undeva ca prietena unui baiat a avut tratament cu augmentin si e posibil sa fi fost de la el!si eu am avut tratament cu augmentin.o fi de la tratament?de la fata?.oricum... ce pot face sa treaca?.va rog mult sa raspundeti si ma multumesc anticipat
0
29-11-2009, ora 19:56
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ai facut o candidoza! Tot pe acest site este si tratamentul !
0
18-02-2010, ora 12:32
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
buna am si eu o problema mi-ai aparut niste pete rosii pe penis in jurul capului se vad bine la decalotare si in varful penisului am o rosiata iar cand stranga penisul se invineteste, l eresctie se unfla si devine rosu si vanat, ma ustura putin la urinare ma puteti ajuta cu un tratament ar putea sa fie balanita candidozica?ce sa folosesc ?multu
0
20-02-2010, ora 20:41
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate fi si balanita candidozica, insa poate fi vorba si de o uretrita acuta, adica o boala cu transmitere sexuala.
Daca exista o secretie dimineata inainte de a urina, pe uretra, este necesar un examen pe lama a acestei secretii.
0
21-02-2010, ora 12:14
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
Am o secretie alb trasparenta dar nu tot timpu din cand in cand, iar la decalotare piela este lipita de penis, dak ma spal cu apa dispare rosiata dar nu cu totul!! in ce consta examen pe lama ????Va rog dom doctor sa ma ajutati cu ceva treatament!!
0
28-02-2010, ora 18:53
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti la un examen dermatovenerologic!
Examenul pe lama consta in recoltarea secretiei uretrale cu o ansa, intinderea ei pe o lama de sticla, fixarea la flacara, apoi colorarea si examinarea la microscop.
V-am lamurit ??
0
28-02-2010, ora 22:40
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
am inteles am sa ma prezint atunci la dermatolog si o sa fac examenu...va multumesc pentru tot !!!!
0
09-04-2010, ora 08:59
bibicarina
Nu este medic/terapeut
bibicarina
buna.as dori sa ma ajutati daca se poate.prietenului meu i se exfoliaza pilea pe epnis, as dori sa stiu daca sa ma ingrijorez sau nu, ce inseamna asta.multumesc
0
11-04-2010, ora 11:01
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca el ar trebui sa fie mai ingrijorat !
0
15-04-2010, ora 13:00
TT60
Nu este medic/terapeut
TT60
Buna,
Va contactez in legatura cu o problema pe care o am de ceva vreme.
Am un punct rosu pe preputul penisului, si tot acolo parca niste pete sau o iritatie de culoare rosie deschisa - deschisa, greu de indentificat (sau poate mi se pare doar mie lucrul asta). Mentionez ca am o candidoza bucala in urma consumului de antibiotice din copilarie si atunci cand i-au antibiotice candidoza se accntueaza la nivelul preputului, insa de vreo cativa ani nu am mai recurs la antibiotice.
Deasemenea mentionez faptul ca am mici senzatii de disconfort in timpul contactelor sexuale oare pentru ca recurg dupa fiecare contact sexual la reguli de igiena, spalare cu sapun ?
Va multumesc foarte mult !
0
21-04-2010, ora 17:28
soujiro1607
Nu este medic/terapeut
soujiro1607
Buna ziua! Nu am intretinut relatii sexuale pana acum, dar am de asemenea niste pete rosii pe penis care ma mananca, m-am spalat cu ceai de musetel pentru ca am mai avut si asa am scapat de ele, nu mai e chiar asa rosu de cand l-am spalat dar am observat ca in varf e o pata rosie si pare ca si cum s-ar lepada un strat de piele. Ar trebui sa ma ingrijorez? Multumesc
0
22-04-2010, ora 17:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru TT60:
Ar trebui ca partenera dvs sa faca un examen al secretiei vaginale.
0
22-04-2010, ora 17:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru soujiro1607:
Ar trebui mentinuta igiena zilnica a capului penisului prin spalare cu apa calda, dimineata.
0
22-04-2010, ora 19:18
soujiro1607
Nu este medic/terapeut
soujiro1607
Ok! Multumesc frumos pt sfat. Ciudat este faptul ca in seara de dinainte am facut dus si imi spal penisul de asemenea...poate sa se fi iritat?
0
25-04-2010, ora 16:19
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil!
0
25-04-2010, ora 22:29
Cristi4
Nu este medic/terapeut
Cristi4
Buna seara!Ma numesc Cristi si am 17 ani.Inca nu mi-am inceput viata sexuala dar am o problema si sper sa ma puteti ajuta.Dupa dus am observat ca mi-au aparut 2 pete mici de culoare rosie in jurul, , capului penisului.Precizez ca acestea nu ma dor, dar uneori simt mancarimi in acea zona.Va rog sa ma ajutati.Va multumesc si va doresc o seara placuta!
0
29-04-2010, ora 16:57
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca Advantan crema, in 2 aplicatii zilnce, 2-3 zile.
0
30-04-2010, ora 23:19
Free_41
Nu este medic/terapeut
Free_41
Buna ziua !Am si eu o intrebare pentru dumneavoastra si va rog frumos sa imi raspundeti.Am o iubita stabila si facem sex neprotejat de f mult timp si de aprox 3 zile mi-a aparut pe capul penisului o iritatie rosie care ma mananca si ma ustura dar nu foarte rau si se exfoliaza pielea dupa capul penisului. Acst lucru s-a intamplat cand au venit niste prieteni pe la noi si au stat 2 zile.Este posibil sa iau de la ei aceasta iritatie dupa prosop, dupa capacul de la Wc?De curand am auzit ca si prietena mea are aceleasi simptome usturimi si mancarimi.Ce trebuie sa facem, sa consultam un dermatolog?Va rog frumos sa imi raspundeti, am nevoie de un raspuns de la dumneavoastra.O seara buna !
0
01-05-2010, ora 10:56
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In mod cert nu ati luat nimic de la prieteni!
Posibil ca prietena dvs sa fi facut o vaginita microbiana sau candidozica.
Ar fi indicat ca ea sa faca un examen genital si o lama din secretia vaginala.
0
02-05-2010, ora 11:19
Free_41
Nu este medic/terapeut
Free_41
Mie a inceput sa imi dispara si sa nu ma mai usture.Este posibil sa imi reapara?
0
04-05-2010, ora 09:29
Free_41
Nu este medic/terapeut
Free_41
Cu ce crema pot sa imi dau in caz ca reapare la mine?Va multumesc!
0
06-05-2010, ora 18:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca nu ati inteles ce v-am raspuns mai sus!
Bineinteles ca poate reapare daca prietena dvs are o vaginita netratata, iar dvs aveti relatii sexuale neprotejate cu ea !!!
De unde sa stiu eu cu ce crema sa va dati daca nu stiu ce boala are prietena dvs ???
0
13-05-2010, ora 13:04
Idolu
Nu este medic/terapeut
Idolu
buna ziua. Acuma 2 saptamani mi-au aparut niste pete mici rosii pe penis si o usoara mancarime. Am fost la dermatolog si mi-a prescris niflodor insa crema nu a avut efectul scontat. am asteptat o saptamana si am reaplicat crema insa din nou nimik. Mentionez ca am si niste crapaturi, cel putin asa par, si pielea e uscata. Va rog frumos sa imi dai un raspuns
0
16-05-2010, ora 13:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati Advantan creema, in 2 aplicatii zilnice, dimineata si seara, timp de 4-5 zile.
0
23-05-2010, ora 12:56
intelec
Nu este medic/terapeut
intelec
Buna. am si eu o problema.pe penis mia iesit o pata asa rosietica se vede dupa decalotare indata dupa ce se termina capul, deodata era putin inflamata si provoca mincarimi periodice.e ca o rosatura, infectie de la partea femenina nu poate sa fie 100%, am luat doua zile antibiotice si sa deinflamat si sa dezrosit, dupa aceasta iar a inceput sa se inroseasca putin si sa provoace mincarimi mai ales dimineata in zona ceea se mai formeaza si un lichid albiu si lucios.ce sa fac...?
Adaugă un comentariu / răspuns
53 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •