pete rosii pe piele...

16-02-2009
maria 23
Nu este medic/terapeut
maria 23
buna ziua.am si eu o intrebare in legatura cu o problema.cunosc o cauza a unui prieten care mi se pare destul de neclara.de ceva vreme ii apar pe corp niste pete rosii, ii ies niste galme in zona capului, barbia se umfla, mainile la fel, are simptome de voma si oboseala.ce analize ar trebui sa faca pentru a depista anomalia? o analiza la medico legal credeti ca ar fi mai detaliata?mentionez ca, consuma alcool, cafea si fumeaza.este posibil sa fie si pe baza de stres sau din cauza administrarei de substante, medicamente necorespunzatoare?va multumesc si as dorii un raspuns.P.S; doar la sange se pot face analizele pentru depistare sau si la altele cum ar fi firul de par si altele
2 comentarii
0
16-02-2009, ora 17:32
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La prima impresie poate fi vorba despre o alergie destul de serioasa, dar poate fi si altceva, numai un medic ii poate spune. In orice caz, musai sa mearga la medic! Sanatate deplina!
0
16-02-2009, ora 17:47
maria 23
Nu este medic/terapeut
maria 23
si unde as putea sa ma duc cu el?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul