pete rosii pe penis

17-03-2009
idmarian
Nu este medic/terapeut
idmarian
Salut!
Mi-au aparut de 3 ori in decurs de aproape un an niste pete rosii pe penis care nu pot spune ca m-au deranjat si au disparut dupa o zi!
M-am gandit ca este posibil sa fie o iritatie de la chiloti. Igiena nu intra in discutie!
Este posibil sa fie vreo boala ?

Multumesc anticipat!
14 comentarii
0
17-03-2009, ora 22:37
idmarian
Nu este medic/terapeut
idmarian
Am uitat sa mentionez ca nu am avut un raport sexual pana in prezent.
0
18-03-2009, ora 19:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, in mod sigur te-ai iritat de la ceva.Sa nu porti chilot sintetic.Numai bine!
0
12-05-2009, ora 00:36
dada01
Nu este medic/terapeut
dada01
am si io o intrebara va rog...eu cu prietena mea avem contact sexual de cam jumate de an.amandoi am fost la inceput virgini.si am facuto cu prezervativ si dupa o vreme am facut si fara dupa care imi puneam prezervativu.si miau aparut asa niste pete rosii care miau trecut dar de fiecare daca cand o faceam fara aparea acele pete.si ma manca capu si miroase nu tocmaibine...dar doar primele 2-3 zile dupa act.ce sa fac? iar partenera mea nu are decat o usturime dimineata dupa care nare nik.multumesc
0
12-08-2009, ora 22:31
sadsoul
Nu este medic/terapeut
sadsoul
am o problema asemanatoare...2 pete rosii pe partea superiara catre baza rar cu suprafata "deshidratata".la intinderea pielii par sa dispara. ultimul raport fiind acum mai bine de o luna si jumatate. precizez ca nu exista dureri mancarimi etc. as dori sa stiu cum pot scapa de ele:-s
0
13-08-2009, ora 22:48
sadsoul
Nu este medic/terapeut
sadsoul
mentionez ca de aprox 2 zile aplic fluocinolon n si exista ceva ameliorari privind culoarea. as dori sa stiu ce alte posibilitati sau solutii mai exista. multumesc anticipat
0
05-11-2009, ora 21:04
caddy92
Nu este medic/terapeut
caddy92
salut..am 17 ani..sunt virgin..si de vreo juma de an sa zic mi'a aparut o pata rosie pe capul penisului, nu ma deranjeaza nu o simt, dar imi e frica sa nu fie ceva grav...aveti idee ce poate fi
0
17-02-2010, ora 23:35
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
buna am si eu o problema mi-ai aparut niste pete rosii pe penis in jurul capului se vad bine la decalotare si in varful penisului am o rosiata iar cand stranga penisul se invineteste iar ma ustura putin la urinare ma puteti ajuta cu un tratament ar putea sa fie balanita candidozica?ce sa folosesc ?multu
0
03-05-2010, ora 11:44
alin79
Nu este medic/terapeut
alin79
sal
0
06-05-2010, ora 00:12
yoyoalex
Nu este medic/terapeut
yoyoalex
in urama cu 4 zile mi-au iesit niste pete rosii pe penis sh nustiu ce poate fii va rog raspundetimi sh ziketim ce sa fac va multumesl sh am uitat sa va spun ca am retinum relatii sexsuale q o fata in urama ca aceste pete sami iasa q 2 zile d dupa mn fata aceea nu are niki o bolala spunetimi ce sa fac va multumesk
0
13-05-2010, ora 06:37
camilopard
Nu este medic/terapeut
camilopard
in urma cu 4 zile am facut sex neprotejat cu prietena mea... nu este prima data... cu toate astea, mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului...nu ma mananca, nu ustura, nu dor... nu nimic... nu stiu ce sunt... ma puteti ajuta? si...cum se pot trata?
0
08-09-2010, ora 19:32
vick
Nu este medic/terapeut
vick
buna ziua in urma unui contact sexual cu prietena mea cu care sunt de 2 ani mi-au aparut niste pete mici si rosii care au inceput relativ sa se extinda. la inceput au fost insotite de mancarimi, acum mancarimea dar ma preocupa petele rosii. mentionez ca nu am folosit prezervativ si ca m-am spalat cu solutie bicarbonat dar nu am folosit niciun fel de unguent, ce sa fac? multumesc
0
15-11-2010, ora 10:04
marius_sb
Nu este medic/terapeut
marius_sb
buna ziua, am si eu o problema:mi-au aparut in ultimul timp niste pete rosii pe capul penisului, nu ma dor, nu ma ustura, se observa la decalotare;cateodata au tendinta sa dispara si se observa mai putin dar apoi apar din nou. mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale de cand am aceasta problema. ma puteti ajuta si sa-mi spuneti ce sa fac sau ce tratament sa folosesc sa pot scapa de ele? multumesc
0
17-11-2010, ora 08:40
marius_sb
Nu este medic/terapeut
marius_sb
am revenit pt ca nu am primit inca raspuns la problema de mai sus. multumesc
0
06-02-2012, ora 21:45
Bigshow
Nu este medic/terapeut
Bigshow
Buna ziua...am 15 ani si in urma cu 2 zile am facut sex neprotejat anal cu prietena mea..care sigur nu are vreo boala cu transmitere sexuala.iar in urmatoarea zi mi-au aparut pete rosi pe capul penisului care nu dor...poate fi vorba despre o iritatie???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •