pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 ..... 31323334 35 Înainte ›
0
09-05-2011, ora 15:47
verssay
Nu este medic/terapeut
verssay
Bună ziua, Dl. Doctor Mihalache!
Îmi doresc să mă puteţi ajuta cu un răspuns cât mai precis.Mulţumesc anticipat.
Mă numesc Dorin am 28 ani sunt din Bucureşti şi am o problemă la care, presupun că, dv. mă puteţi ajuta.Acum 2 săptămâni mi-a apărut pe piele în zona genitală o pată roşie care mă deranja în timpul actului sexual după care, această pată s-a mărit şi a devenit din ce în ce mai roşie.La câteva zile după, aceia acest punct a devenit o rană.
iar, pe capul penisului au apărut alte pete roşii de acest gen fără să-mi dea simptome de usturime sau mâncărime care, momentan nu dispar. Revin la această rană care încet încet ar vrea să se vindece puţin a reuşit dar, nu în totalitate iar, ceia ce a reuşit a făcut-o într-un mod prost ptr. că, s-a cicatrizat rău şi mi-a micşorat circumferinţa (pielea nu se mai trage în jos până la capăt ca înainte) aici intervin simptomele de durere. Aceste pe s-au estins şi pe partea exterioară a pieli.
Partea cu cicatrizarea care, s-a format într-un mod incorect, am impresia că, nu scap de "cuţit" (adică, trebuie să fac o intervenţie chirurgicală) de asta sunt sigur.
Vă rog nespus de mult spuneţi-mi despre ce boală este vorba şi cum o pot trata. Locuiesc în Italia de aici nu ştiu ce unguiente pot folosi dar, nu-i nimic pot face rost de ele din ţară.
Am uitat să specific faptul că, am o prietenă de 2 ani şi nu facem sex protejat asta nu a fost nicio problemă până acum şi nu cred că, tot ce mi s-a întâmplat ise datorează ptr. că, ea nu a dat semne de nimic chiar, ştiind problema mea.
Aştep un răspuns din partea dv. vă mulţumesc!
0
10-05-2011, ora 08:29
StelianAlexandru
Nu este medic/terapeut
StelianAlexandru
Bunaa si eu am niste pete mai marii la penis dar nu pe el partile de langa el de aproximativ 4 cm in sus si 6 stanga dreapta spre picioare adk pe partea piciorului ma mananca des, am incercat ca desifectez cu spirt sa ma dau in fiecare zi cu crema de corp si une ori trecea dar cand ma scarpinam iar apareau dar pot in timpu zilei sa ma abtin dar in somn ma scarpin singur ce sa fac sa scap de petele astea dupa mine par a fi niste iritati...
0
15-05-2011, ora 21:47
catalin60
Nu este medic/terapeut
catalin60
Buna seara, am si eu o problema in urma cu 2 saptamani mi-au aparut niste pete mici si albe pe preput, si o inflamatie a preputului... in timpul actului sexual decalotarea se face mai greu si simpt o usoara usturime. Inelul preputial este prea stramt. Astept ajutorul dvs !!!
Va multumesc !
0
21-05-2011, ora 11:00
Gajanu Mihai
Nu este medic/terapeut
Gajanu Mihai
Buna ziua, va contactez in legatura cu o problema pe care eu si prietena mea o avem. Dupa actul sexual, neprotejat, se intampla cateodata sa imi apara pe capul penisului niste mici pete rosii, de maxim 2 mm diamentru, care raman acolo in jur de doua zile fara sa se manifeste in vreun fel. Nu dor, nu simt mancarimi, nu ustura, absolut nimic. Dupa aceste doua zile ele devin foarte putin proeminente, sub un milimetru si nu mai sunt rosi, ci albe. In momentul asta simt un usor discomfort in zona aceea, iar pielea se usuca un pic si prezinta riduri. Dupa cateva zile dispar si acestea si totul revine la normal. Poate fii ceva grav ? Ma incomodeaza totusi si nu inteleg de la ce ar putea sa apara.Prietena spune mai des ca o ustura dupa un contact sexual cu durata mai mare si are de asemenea o durere in timpul actului sexual. Mentionez ca secretiile sale vaginale de culoare alba nu ies sub forma lichida ca in mod normal, ci mici bucatele coagulate, de culoare alba. Prietena mea a fost doar cu mine, era virgina, deci nu se pune problema sa fie din alta parte problemele. De 1 an si jumatate ea nu a reusit sa aibe un orgasm, deoarece de fiecare data cand intretinem un act sexual, la inceput o doare, dupa care durerea devine placuta, dar dupa o perioada incepe sa doara din nou. Ce credeti ca ar putea fi ?

Multumesc !
0
30-05-2011, ora 08:23
k0s7y
Nu este medic/terapeut
k0s7y
Buna ziua. Am o problema. De vreo 3 luni de zile am pe capul penisului niste pete rosii. La inceput era tot rosu, dupa care s-a transformat in pete. Atunci cand a aparut problema aveam si niste secretii din cand in cand care acum au trecut. Petele sunt destul de mari si se intensific la culoare dupa fiecare raport sexual. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc anticipat!
0
11-06-2011, ora 02:06
immortal
Nu este medic/terapeut
immortal
Mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului, in prima zi cand am observat am simtit o mica durere doar la atingere, acuma (dupa circa o sapt.) am acelasi pete da nu simt nici un fel de durere, iritatii sau ceva de genul, ce ar putea fi?multumesc anticipat
0
13-06-2011, ora 09:09
sebastian11
Nu este medic/terapeut
sebastian11
Buna ziua domnule doctor am si eu o problema. Am fost sa imi cumpar haine si nu purtam lenjerie intima, am probat cativa perechi de pantaloni si seara au aparut niste pete rosii pe capul penisului, a doua zi ele s-au transformat in bubite albe, si acum o inflamatie in zona preputului mi-am facut spalaturi cu ceai de musetel, se amelioreaza dar la caldura revin acele pete albe. Ce tratament imi recomandati? Va rog sa ma ajutati!
Sanatate!
0
18-06-2011, ora 18:33
Colinho
Nu este medic/terapeut
Colinho
Buna ziua, am aceasi problema ca cei de mai devreme... dar as vrea sa stiu... daca sunt alergic la antibiotice, (insa pot lua eritromicina...), pot face acest tratament cu Advantan ?
Multumesc frumos :)
0
27-06-2011, ora 15:42
roland_garros
Nu este medic/terapeut
roland_garros
stimate domnule doctor, spuneti-mi va rog cu ce se inlocuieste Travocort crema? e de negasit in farmacii!!!!


va multumesc anticipat!
0
27-06-2011, ora 16:23
roland_garros
Nu este medic/terapeut
roland_garros
completare: tratament pt pitiriazis versicolor
0
30-06-2011, ora 20:14
dacio
Nu este medic/terapeut
dacio
Domnule doctor: am o problema: de cateva saptamani cand penisul este in erectie, preputul devine foarte rosu, iar in stare flasca mai putin rosu, eritematos, numai la actiunea mecanica si termica devine foarte rosu. Mentionez ca nu am dureri, mancarimi, usturimi sau alte simptome de acest gen. Am fost la dermatolog si m-a diagnosticat cu o balanita subacuta la care mi-a recomandat triderm timp de 5 zile, spunandu-mi ca nu e o problema, ca asa e el, iar secretie nu are de unde sa-mi ia. Ideea e ca dupa 4 zile oarecum devenea mai rosiatic preputul si am intrerupt tratamentul cu triderm. Apoi am incercat advantan timp de 4 zile si nimic, am dat apoi cu travogen intr-o dimineata iar seara era mai rosu si nu am mai dat, am intrerupt orice tratament. Mai nou si scrotul a devenit rosu, insa la fel ca si preputul nu a evoluat sau involuat nimic, problema stagneaza. Nu am nicio manifestare de genul: dureri, mancarimi, usturimi. Ideea e ca preputul se inroseste puternic atunci cand e in erectie sau la apa calda. Mi-ati putea recomanda ceva sau sa ma indrumati intr-o anume directie?
Cu stima si respect!!!
0
01-07-2011, ora 10:06
Ciprio
Nu este medic/terapeut
Ciprio
Buna ziua, de cateva lunii imi tot apare niste pete rosi pe penis in partea inferioara a preputului care dureaza doar o zi doua dupa care dispare, ma mananca ingrozitor iar daca ma scarpin mi se umfla si ma ustura. Va rog ajutati-ma, ziceti-mi un tratament ce ar trebui sa il urmez. Va multumesc
0
07-07-2011, ora 19:27
nickjonas
Nu este medic/terapeut
nickjonas
buna seara! De ceva timp am bube rosii pe penis 2 pe capul penisului si 2 in zona atei.cand ma spal sau dau cu gelul de dus sau sapun cele in zona atei ma ustura, dar cele de pe cap doar ma jeneaza.cand dau sa clatesc imi trece jenarea dar tot ma ustura la cele 2 din zona atei.am fost la urologia de la medlife la un control si doctorul nu a stiut ce sa.mi spuna dar mi.a prescris o trimitere la spitalul colentina sa fac un test micro.am fost si am facut si acel test dar nu am primit un raspuns plauzibil.va rog frumos sa ma ajutati, sunt foarte ingrijorat in ultimul timp.nu mai stiu ce sa fac.spuneti.mi si mie ce sa fac va rog.va multumesc
0
12-07-2011, ora 00:39
florin popa
Nu este medic/terapeut
florin popa
Pentru dl. doctor Mihalache. In urma unui contact neprotejat cu prietena mea, m-am ales si eu cu aceste faimoase bubite rosii, fara a fi insotite de prurit sau usturime. Am aplicat Advantan crema de 2 ori pe zi si au disparut repede, dupa circa 2 zile. Vazand asta, cam dupa o sapt de la inceperea tratamentului am incercat sa ma opresc si nu am mai aplicat crema. Imediat a doua zi au aparut din nou, de data asta doar cateva mici pete fara a fi proeminente, iar in plus preputul se inrosise si era insotit de mancarimi. Am reinceput aplicarea cremei si la fel ca prima oara totul a disparut dupa 1-2 zile. Au trecut de atunci circa 2 sapt si totul parea in regula, de aceea ieri seara dupa ce am aplicat crema am hotarat iar sa ma opresc. Astazi iar am preputul inrosit insotit de o usoara mancarime. Ce ma sfatuiti? Va multumesc!
0
16-07-2011, ora 10:58
adymedias
Nu este medic/terapeut
adymedias
Buna ziua, am si eu o problema: mi-au aparut niste pete rosii pe penis dupa ultimul contac sexual cu prietena mea fac sex cu ia de 4 ani si nu am mai patit asa ceva mai jos de capul penisului, an fiecare diminteata gasesc ceva alb urat mirositor, e uscata toata zona capului si sub cap cam 2 cm precizez ca ma spal ziua ma mira faptul ca dupa 4 ani mia aparut asa ceva ce poate fi astept rasp multumesc ff mult scuze daca nam fost explicit
0
18-07-2011, ora 01:46
plizhelp123
Nu este medic/terapeut
plizhelp123
Buna ziua, am 18 ani, am niste pete rosii pe capul penisului ( scuzati exprimarea ) sunt 3 pete, 2 mai micute iar 1 mai marisoara. am luat antibiotic timp de 12 zile, augmentin in urma unei raceli grave, aceste pete sunt umede ca si cum ar sangera, sunt ca si cum ar fi o rana produsa in urma unei frecari (adica sa dus pielea), tin sa argumentez ca nu am avut contact sexual pana in momentul de fata si nu mam masturbat in exces sau brutal, fac dus de 2 ori pe zi (in orice caz nu are cum sa fie din cauza igienei) Aceste pete nu ma ustura decat la atingere sau sub presiune puternica a dusului. Va rog mult sa ma ajutati, nu am posibilitatea sa merg la un medic dermatolog si oricum nu este o boala transmisa sexual (acesta nefiind prezent). Multumesc mult anticipat. -*


(*modificat de admin)
0
22-08-2011, ora 13:36
helphelphelp
Nu este medic/terapeut
helphelphelp
Buna ziua, am urmat un tratament cu Augumentin in urma unei inflamatii gigivale (masea umflata cum spunem noi), timp de o saptamana, iar in urma cu 2 zile am observat o usoara mancarime si o pata mica rosie pe preput, in timp a avansat roseata s-a extins iar pielea din zona s-a ingrosat si se strange, micsorand deschiderea.
Am cautat pe internet si am ajuns aici, iar primul mesaj din acest subiect se discuta o problema asemanatoare, doar ca in acel caz, partenera domnului urma tratament cu Augumentin si a transmis afectiunea.
Mentionez ca nu am avut nici un fel de contact sexual de mult timp.
Ce trebuie sa fac ?
Va multumesc anticipat !
0
22-08-2011, ora 13:44
pKn
Nu este medic/terapeut
pKn
Mergeti la doctor va da un tratament cu o crema si 3 pastile ca si eu am avut pete rosi si mincarimi se numeste candiadoza roseata aia ii o iritatie asa mia spus doctoru:)
0
26-08-2011, ora 18:20
robert85
Nu este medic/terapeut
robert85
Buna ziua!
Am si eu o problema, in urma cu vreo 3 sapt am fost la un strand cu apa sarata, la ceva timp mai exact (13.o8) am inceput sa am mancarimi in zona penisului. Cand am ajuns acasa am constatat ca in partea stanga a preputului in momentul decalotarii este inflamat, capul penisului este rosu, iar zona inflamata imi provoca mancarimi si o oarecare jena la decalotare. Problema este ca, citind si alte postari pe acest forum, eu nu am mai intretinut o relatie sexuala cu o fata de aproximativ 1 an (onanist nu sunt), iar mult mai ciudat este faptul ca nu prezint urinari dese sau dureroase sau scurgeri urat mirositoare, nici penisul nu are miros specific. Ce as putea sa fac? Carui doctor sa ma adresez sau imi puteti spune cam de ce as putea suferi?
Va multumesc din suflet
0
24-10-2011, ora 18:56
florin d
Nu este medic/terapeut
florin d
Buna ziua Domnule Doctor !
Am o problema care nu cred ca e prea grava, dar vreau macar sa fiu sigur. De cateva zile aproximativ 1 saptamana am fraul preputului inflamat, rosiatic, si cu durere slaba la atingere si decalotare. Am avut si mancarimi care au trecut de cateva zile. Mentionez ca intretin relatii sexuale cu prietena de 5 luni, neprotejate, si ca tot cam de o saptamana a avut si ea probleme, si am fost impreuna cu ea la consult si a fost diagnosticata cu vaginita acuta. Nu stiu exact ce i-a fost prescris, dar vreau sa stiu daca e nevoie de un tratament si pentru mine, si daca e ceva grav si urgent. Mai mentionez ca pielea preputului interior, exact sub gland si in zona fraului, este diferita fata de obicei, lucioasa si mai fina.
Astept un raspuns, multumesc frumos !
0
15-11-2011, ora 17:26
sacalul0
Nu este medic/terapeut
sacalul0
Buna seara Dl Doctor, am si eu o problema; in urma cu o sapt au inceput sa-mi apara niste pete rosii pe penis nu f multe;mai multe in partea stanga. Nu ma doare nimic dar un pic parca e rosu preputul pe margini. nu ma doare nimic nici cand urinez. Sper sa ma puteti ajuta pt ca nu am mai avut niciodata nimic si nu stiu ce ar putea fi
0
17-11-2011, ora 15:37
marcel1991
Nu este medic/terapeut
marcel1991
Buna ziua!am si eu o problema este a doua oara cand imi apar pe preputul penisului niste pete rosii, ca un fel de suptura si in 2-3 zile dispar..nu am intretinut relatii sexuale cu nimeni in afara de prietena mea, cu care sunt de 2 ani..prima data mi-au aparut acum o luna.vas fi frecunoscator daca mi-ati raspunde...Multumesc!
0
29-12-2011, ora 19:39
georgel35
Nu este medic/terapeut
georgel35
Buna seara domnule doctor, as avea nevoie de niste raspunsuri de la dvs. Sunt un baiat in varsta de 18 ani si in primavara am avut contact sexual cu o fata, s-a intamplat de trei ori dar culmea ca dupa ce s-a intamplat prima data nu am avut nici-o neplacere, dupa a doua oara mi s-a inflamat preputul si s-a umflat. Am fost la dermatolog pentru consultatie si am primit niste medicamente pastile(nu mai stiu cum s-au numit) si unguent Nidoflor. Mi s-a spus k poate din cauza igienei fetei, a locului neadecvat in care am avut contacul sexual s-a putut inflama. Acum am avut contact sexual cu prietena mea care a fost virgina si esta igienica, numai dupa un timp am simtit ca a inceput sa se inflameze din nou, ustura putin si este jenant. As dori sa-mi explicati daca sunteti amabil si daca puteti, carui fapt se datoreaza aceste inflamatii? Astept un raspuns din partea domniei voastre. Va multumesc anticipat!!!
0
03-01-2012, ora 02:06
ingridd
Nu este medic/terapeut
ingridd
Buna seara domnule doctor..am si eu cateva intrebari daca ma puteti ajuta.
Sunt fata am 21 ani si am o relatie stabila de 2 ani. bineinteles ca fac sex numai cu iubitul meu, nu facem sex protejat si nu iau anticonceptionale, dar avem grija sa nu facem un bebe.
Am scurgeri vaginale ca orice femeie, nu miros urat doar ca sunt foarte abundente uneori iar dimineata cand ma trezesc am pe labii aceasta secretie numai ca intr-o forma mai branzoasa gen bilute daca ii pot spune asa...nu o vad ca pe o problema mare atata timp cat nu am mancarimi sau usturimi doar ca prezenta ei este mai inconfortabila.Imi puteti spune ce reprezinta aceasta scurgere sau daca e vreo boala ceva??..si inca ceva de vreo 2 saptamni incoace iubitul meu a inceput sa aibe mancarimi in interiorul penisului si i se scurge un lichid albicios...ma tot banuieste pe mine ca as fi facut ceva cu altcineva si as fi luat vreo boala cu transmitere sexuala, dar nici vorba de asa ceva...imi puteti spune de ce are aceste mancarimi si lichid albicios? ma gandesc ca poate el o fi facut ceva cu altcineva neprotejat si tot da vina spre mine ca din cazua scurgerii mele..ma puteti ajuta?? va rog frumos...
Multumesc!toate cele bune
0
06-01-2012, ora 17:48
Alex1414
Nu este medic/terapeut
Alex1414
Buna seara doctore!
Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac. Sunt putin speriat.
Deci a fost revelionul si eu cu prietena mea am facut sex neprotejat. In data de 2 Ianuarie 2012 am observat ca ma manca foarte rau penisul si eram putin iritat pe langa capul penisului.
Mi-au aparut niste punctulete rosi foarte mici..ca o intepatura de ac...doar pe varful penisului asa pot spune si in jos eram rosu si imi venea sa ma scarpin. Azi suntem in 6 si cam tot la fel e..m-ai m-a lasat mancarimea asa..Ce sa fac? Ce tratament? Sa ma duc la un doctor?

Astept un raspuns. Va multumesc
0
06-01-2012, ora 19:39
Rekinu
Nu este medic/terapeut
Rekinu
Buna ziua.
de 2 luni mi-au aparut pe pielea si capul penisului niste bubite mici dar mai mult seamana a carne crescuta si virfurile sunt albe dar nu sunt cu puroi, nu am usturimi sau mancarimi sau scurgeri. va rog sa ma ajutati.
Multumesc.
0
09-01-2012, ora 12:29
Rekinu
Nu este medic/terapeut
Rekinu
Buna ziua, am fost azi la dispensarul dermato -venerologic din Chisinau, si mi sa constatat ca bubitelel mele sunt un virus( nu am retinut cum se numeste) se transmite prin sex si poate aparea pur si simplu daca imunitatea e slaba. Bubitele mi leau inghetat cu azot si mia prescris niste medicamente.
0
07-02-2012, ora 19:41
Bigshow
Nu este medic/terapeut
Bigshow
buna ziua..am 15 ani si am facut sex anal neprotejat cu pr mea...care nu are nici un fel de boala cu transmitere sexuala..iar mie miau aparut pe penis a doua zi niste pete rosii si pe alocuri au un capusor mic galbui.k o iritatie...nu sunt dureroase ar putea fi o iritatie din cauza parului pubian al pr mele???sau a altor lucruri???
0
07-02-2012, ora 19:43
Bigshow
Nu este medic/terapeut
Bigshow
rekinu poti sa ne spui si noua tratamentul???ms anticipat...
0
08-02-2012, ora 16:59
adyyyyy2012
Nu este medic/terapeut
adyyyyy2012
buna ziua am si eu o problema de vreo luna de zile fac sex neprotejat cu o fata insarcinata, dupa terminare actului sexual imi apar niste bubite rosii pe capul penisului fff multe si dispar fara nimic in 3-4 zile, akum mia aparut si pe penis niste pete rosii care dupa 1 zi incepe sa se cojeasca piele poate cineva sami spuna ces alea sau..
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 ..... 31323334 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •