pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 34 ..... 34 35 Înainte ›
0
03-03-2009, ora 10:43
Lukalz
Nu este medic/terapeut
Lukalz
Domnule doctor am si eu o problema. De ceva timp vena laterala din partea dreapta, care este sub capul penisului, pare sparta. Zona care a fost afectata este exact partea inferioara a capului penisului. Aceasta este rosie, pe alocuri mov si cu niste bubite foarte mici de culoare rosie. Pata se intinde pe o lungime de aprox 1 cm dar exact pe marginea capului. Mai am o pata rosie pe mijlocul capului, de culoare rosie. Nici una dintre cele 2 probleme nu ma deranjeaza in nici un fel, dar sunt un pic ingrijoramt mai ales in privinta zonei in care vena pare sparta. Astept un raspuns. Multumesc anticipat.
0
05-03-2009, ora 16:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru sorine12005:
Nu stiu de ce ai sangerat! Intreaba medicul care te-a examinat si ti-a prescris tratamentul.
0
05-03-2009, ora 17:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mihaela florina:
Probabil ca prietenul are o iritatie. Sa aplice de 2 ori pe zi, dimineata si seara, Advantan crema, masand bine zona. Daca nu cedeaza, adresati-va unui dermatolog.
0
05-03-2009, ora 17:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru adyson 1988:
Incearca acelasi tratament recomandat prietenului mihaelei florina.
0
05-03-2009, ora 17:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Lukalz:
Adresati-va unui urolog.
0
06-03-2009, ora 19:07
andreea_cristina
Nu este medic/terapeut
andreea_cristina
Buna ziua domn dr.Mihalache.
D-le dr., sotul meu are o problema.dupa ce facem dragoste, timp de 2-3 zile incepe sa ii apara pete rosii pe penis cam de un centimetru, insa nu se basica, si i se inflameaza preputulsi trebuie sa se spele de 2-3 ori pe zi pana ii trece...apoi, dupa ce se vindeca si facem iar dragoste...iar incepe acelasi proces.e posibil sa fie ceva de la mine si sa-i transmit eu aceasta stare?...mentionez ca eu nu am absolut nimic, fara mancarimi, secretia este curata.nu inteleg ce ar putea fi.am 100 % increderea in el.si vad ca de la mine se ia acea stare.dar eu n-am nimic...si ma stiu foarte bine ca n-as avea de la cine altcineva sa iau asa ceva!Incerc de cateva zile sa-l conving sa mergem la doctor, dar nu vrea, pentru ca acum catva timp un doctor a zis ca ii cam "umbla" nevasta.si s-a enervat foarte tare.Insa nu-mi pasa ce a zis acel doctor, eu ma stiu pe mine si vreau sa ne vindecam cumva. Ce credeti ca ar putea fi?As putea fi eu purtatoare a ceva.fara sa stiu sau sa simt.si sa-i transmit lui, dupa ce facem dragoste?
Unde sa il duc la dermatolog.la ginecolog?
Multumesc anticipat de raspuns!
0
06-03-2009, ora 23:16
ion888
Nu este medic/terapeut
ion888
Buna ziua domn dr. ..nu aveti idee cat ma bucur ca am dat de dumneavoastra. Am si eu o problema asemanatoare cu a lui Victorp. Mi-au aparut niste bubite mici rosii la baza capuiui penisului (pe "prapastia" dintre "capul" si "trunchiul" penisului..doar acolo ..de vreo 6-8 saptamani ..dar de atunci nu am stiut cui sa ma adresez), si deasemenea am inflamatii ale preputului (se observa la decalorate). Bubitele mici rosii nu ma dor deloc, niciodata. Iritarea s-a agravat in ultimile zile si nu mai dispare (pana acum aparea cam odata la 1-2 saptamani -daca cumva nu ma spalam cel putin odata la 2 zile- si disparea in 1-2 zile). Iritatia imi da o senzatie de usor disconfort si usoara usturime ..atata. Ajutati-ma ..va rog mult! Va multumesc!
0
07-03-2009, ora 09:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreea-cristina:
Barbatii nu merg la ginecolog !
Ar fi bine sa faci un examen al secretiei vaginale deoarece ar putea fi vorba de o vaginita cronica la tine.
0
07-03-2009, ora 09:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ion888:
Pentru inceput incearca sa te speli cu apa simpla IN FIECARE DIMINEATA in acea zona. Daca lucrurile nu se rezolva, atunci ar trebui incercat un tratament.
0
07-03-2009, ora 12:25
florinv
Nu este medic/terapeut
florinv
Buna ziua domnu doctor! Va rog din tot sufletul sa ma ajutatit k am inceput sa o dau in disperare. Ma confrunt cu niste probleme mai aiurea... Sa incep cu inceputul...nu pot sa imi dau seama de unde, dar in urma cu vreo 3 luni mi-a aparut un herpes genital...am consultat un medic dermatolog...am urmat tratament cu aciclovir 200 de cateva serii a cate 8 tablete pe zi...in jur de 8 zile...problema este k nu vrea sa dispara...se reduce intensitatea pustulelor dar nu dispar de tot.si cum asta nu ar fi destul de curand mi-au aparut si niste bubite (iritatie) pe gland...pielea glandului capatand un aspect si o textura rigida adik pielea nu mai este asa alunecoasa nici in erectie...am fost si ptr asta la dermatolog si m-a diagnosticat cu balanita..mi-a dat tratament un amestec de nidoflor +cetaden in proportii 3/1.dar nu mi-a trecut...mi-a aparut si in gura o chestie..o mica umflatura pe obraz cu un punctulet rosu inchis asa pe mijloc... deci sunt diperat... precizez k nu am avut in viata mea un contact sexual neprotejat. astept sfatul dumneavoastra...
0
08-03-2009, ora 21:11
ion888
Nu este medic/terapeut
ion888
Va multumesc mult pentru sfat! Dar daca imi dispare iritatia dar nu si bubitele alea micute pot sa urmez acelasi tratament pe care i l-ati indicat lui Victorp? Ce altceva mi-ati indica? Multumesc mult! Nu ma asteptam sa primesc asa repede un raspuns! Multumesc!
0
08-03-2009, ora 22:56
armeanu
Nu este medic/terapeut
armeanu
de doua saptamani am o inflamatie pe preput. nu ma masturbez, dar dupa actul sexual inflamatia se mareste foarte tare, chiar ingrijorator... acum mi-a aparut si o pata rosie pe cap. mica, ca dimensiuni. problema e ca acum o luna am facut sex oral neprotejat cu o persoana necunoscuta. ce sa fac?
0
09-03-2009, ora 23:36
eric25
Nu este medic/terapeut
eric25
De ceva vreme aprox 7-8 sapt in timpul actului sexual a ineput sa ma usture putin capul penisului, dupa ce mi-am facut dush in urmatoarele ore au aparut iritatii ale pielei preputului, cu semne de deshidratare, adica pur si simplu se crapa la o tragerea pielei ce inveleste capul penisului. Pielea se usuca producand un "guler" strans ce nu permite dezvelirea capului penisului, fara a crapa producand leziuni ale pielei minore. Nu prezint scurgeri dar nici basici sau altceva pe penis, doar pielea preputului este uscata si in momentul manipularii mai rapide crapa. Nu am luat niciun fel de tratament, cu ce ma puteti ajuta? VA MULTUMESC!
0
10-03-2009, ora 17:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru florinv:
Un herpes nu are, in mod normal, o evolutie mai lunga de 7 zile. cu sau fara tratament ! Daca nu a cedat, sunt doua posibilitati : fie nu aveti herpes, fie mai aveti o boala care va deprima imunitatea!
0
10-03-2009, ora 17:33
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ion888: incearca tratamentul recomandat lui Victorp, insa daca nu cedeaza, ar trebui sa te examineaze un dermatolog.
0
10-03-2009, ora 17:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru armeanu: primul pas ar fi sa faceti un examen dermatologic atat dvs cat si partenera.
0
10-03-2009, ora 17:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru eric25 : trebuie neaparat sa faceti amandoi, si partenera si dvs, un examen dermatologic, deoarece este posibil ca partenera sa aiba o vaginita cronica, iar la dvs, daca nu se trateaza acum preputul se poate ajunge la fimoza, adica la imposibilitatea decalotarii penisului !
0
10-03-2009, ora 17:57
eric25
Nu este medic/terapeut
eric25
va multumesc, oricum de vreo 2 sapt nu mai sunt probleme chiar asa grave, doar ca este pielea iritata, rosie ca si cum ar fi umflata... nu se mai crapa.. se vede ca se vindeca dar cu ce pot da sa grabesc vindecarea, imi puteti recomanda vreun medicament ?VA MULTUMESC MULT
0
10-03-2009, ora 18:02
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca pielea se mentine iritata si rosie lucrurile nu sunt in regula! Ramane valabil sfatul de mai sus!
0
10-03-2009, ora 18:17
eric25
Nu este medic/terapeut
eric25
va multumesc foarte mult, tin sa mentionez ca in timpul tragerii pielii se vade si o vena ce inconjoara penisul putin mai inflamata.desi acum a inceput sa nu mai fie asa inflamata doar putin rosie pielea...Oricum va multumesc !
0
10-03-2009, ora 18:19
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Buna ziua ! Domnule doctor va rog sa ma ajutati am mai lasat un com cu problemele mele dar nici un raspuns nu am primit:(am observat mai multe bubite f. mici pe pielea preputului interior in 3 locuri si sunt mai multe la un loc si la baza capului penisului, am lasat un link mai jos exat asa am si eu dar par mai mici la mn. nu ma irita nici nu ma maninca, nu am avut vreo relatie sexuala asa ca as dorii sa aflu de unde au aparut. link-uri luate de mai sus sa vedeti despre ce este vb mai exat. http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://coffeewitharsenic.files.wordpress.com/2008/07/543px-hirsuties_papillaris_coronae_glandis.jpg&imgrefurl=http://boredomspeaks.com/2007/06/25/misdiagnosis-malpractice-and-ignorance/&usg=__YfD03Ie6xafTHLkf_44diS8Xy2U=&h=599&w=543&sz=50&hl=ro&start=52&um=1&tbnid=dmDAhY6PATU4XM:&tbnh=135&tbnw=122&prev=/images%3Fq%3Dhirsuties-papillaris-genitalis%26ndsp%3D20%26hl%3Dro%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1 va rog ajutatima dati-mi un raspuns sincer ce sa cer la farmacie pt a vindeca infectia sau ma rog din cate am vaz p blog spune-ati ca nui infectie dar vreau ca acele chesti sa-mi dispara va rog inca odata scrieti-mi un tratament.este contul iubitei...va multumesc anticipat
0
10-03-2009, ora 18:19
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Buna ziua ! Domnule doctor va rog sa ma ajutati am mai lasat un com cu problemele mele dar nici un raspuns nu am primit:(am observat mai multe bubite f. mici pe pielea preputului interior in 3 locuri si sunt mai multe la un loc si la baza capului penisului, am lasat un link mai jos exat asa am si eu dar par mai mici la mn. nu ma irita nici nu ma maninca, nu am avut vreo relatie sexuala asa ca as dorii sa aflu de unde au aparut. link-uri luate de mai sus sa vedeti despre ce este vb mai exat. http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://coffeewitharsenic.files.wordpress.com/2008/07/543px-hirsuties_papillaris_coronae_glandis.jpg&imgrefurl=http://boredomspeaks.com/2007/06/25/misdiagnosis-malpractice-and-ignorance/&usg=__YfD03Ie6xafTHLkf_44diS8Xy2U=&h=599&w=543&sz=50&hl=ro&start=52&um=1&tbnid=dmDAhY6PATU4XM:&tbnh=135&tbnw=122&prev=/images%3Fq%3Dhirsuties-papillaris-genitalis%26ndsp%3D20%26hl%3Dro%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1 va rog ajutatima dati-mi un raspuns sincer ce sa cer la farmacie pt a vindeca infectia sau ma rog din cate am vaz p blog spune-ati ca nui infectie dar vreau ca acele chesti sa-mi dispara va rog inca odata scrieti-mi un tratament.este contul iubitei...va multumesc anticipat
0
10-03-2009, ora 18:19
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Buna ziua ! Domnule doctor va rog sa ma ajutati am mai lasat un com cu problemele mele dar nici un raspuns nu am primit:(am observat mai multe bubite f. mici pe pielea preputului interior in 3 locuri si sunt mai multe la un loc si la baza capului penisului, am lasat un link mai jos exat asa am si eu dar par mai mici la mn. nu ma irita nici nu ma maninca, nu am avut vreo relatie sexuala asa ca as dorii sa aflu de unde au aparut. link-uri luate de mai sus sa vedeti despre ce este vb mai exat. http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://coffeewitharsenic.files.wordpress.com/2008/07/543px-hirsuties_papillaris_coronae_glandis.jpg&imgrefurl=http://boredomspeaks.com/2007/06/25/misdiagnosis-malpractice-and-ignorance/&usg=__YfD03Ie6xafTHLkf_44diS8Xy2U=&h=599&w=543&sz=50&hl=ro&start=52&um=1&tbnid=dmDAhY6PATU4XM:&tbnh=135&tbnw=122&prev=/images%3Fq%3Dhirsuties-papillaris-genitalis%26ndsp%3D20%26hl%3Dro%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1 va rog ajutatima dati-mi un raspuns sincer ce sa cer la farmacie pt a vindeca infectia sau ma rog din cate am vaz p blog spune-ati ca nui infectie dar vreau ca acele chesti sa-mi dispara va rog inca odata scrieti-mi un tratament.este contul iubitei...va multumesc anticipat
0
10-03-2009, ora 18:21
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Va rog din suflet Domnule Doctor ajutati-ma si p mine am trimmis, , n " comm si nimeni nik :((( nu mai pot de stress va rog mult datimi un raspuns ~!!!!
0
10-03-2009, ora 18:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreeaadina: daca vei merge la un consult dermatologic vei scapa de stress!
Nu cred ca cineva are timp sa se uite pe link-urile tale !!
0
10-03-2009, ora 23:00
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
va multumesc domnule doctor k m-ati bagat in seama cel putin dar totusi nu ati putea sa-mi dati un raspun un taratament ? faza cu dermatologu...mergeam direct akolo fara sa ma mai interesez pe internet dar intelegeti dv k la unul ii e jena la altul ii este frika si asa mai departe deaceea am apelat la dv.astept un raspuns la ce v-am scris fara sa va mai uiati la link ce l-am lasat, akolo este numai o poza cu bubitele de la baza penisului si as dori sa imi scrieti un tratament dak se poate...va multumesc
0
11-03-2009, ora 22:30
totalacarete
Nu este medic/terapeut
totalacarete
buna ziua. Incepand din copilarie am avut probleme cu retragerea preputului... O data cu trecerea timpului si inceputul activitatii sexuale preputul a inceput sa devina mai elastic ( tot ma doare ) dar se retrage fara probleme... problema apare insa in doua cazuri : in momentul erectie penisului mi se stranguleaza capul cand penisul este decalotat, iar dupa sex apar dureri in zona preputului ( doar pielita ) va multumesc.
0
11-03-2009, ora 22:32
totalacarete
Nu este medic/terapeut
totalacarete
rugamintea mea este daca puteti sa ma ajutati cu un sfat... credeti ca ar fi necesara o circumcizie sau o alta interventie chirurgicala ?
0
13-03-2009, ora 18:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
O circumcizie ar fi solutia cea mai buna.
0
13-03-2009, ora 19:12
eric25
Nu este medic/terapeut
eric25
Am gasit problema, eu am uitat sa va spun ca inainte sa am problema am luat vreo 10 zile un antibiotic foarte puternic, si acum am aflat ca am facut candida! Ma puteti ajuta sa-mi dati si mie un tratament sa vad cum pot scapa de problema! Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 34 ..... 34 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •