pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 ..... 171819 ..... 34 35 Înainte ›
0
28-02-2010, ora 20:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru geany_ady:
Mergeti si dvs la un dermatolog saptamana viitoare!
0
01-03-2010, ora 12:36
Nelu6a
Nu este medic/terapeut
Nelu6a
Am fost la medic si el mi-a spus ca pare a fi un tip de ciuperca.mi-a prescris Kandizol in kapsule.e ok???
0
05-03-2010, ora 14:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Da, e OK.
0
07-03-2010, ora 08:33
show
Nu este medic/terapeut
show
buna ziua Dl.Doctor am si io o problema si nustiu ce sa fac sau ce sa folosesc mi-a iesit niste pete mici si rosi pe capul d la penis si pe langa capul de penis mi-a iesit ceva ca un fel d neg...ce este nush... am mancarimi si miroase urat.. si fac dus d 2sau 3 ori pe zi ce sa fac sau ce sa folosesc???/
0
07-03-2010, ora 12:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti la un examen dermatologic pentru ca s-ar putea sa aveti negi genitali!
0
07-03-2010, ora 13:36
mikala
Nu este medic/terapeut
mikala
Buna ziua! am si eu o problema..am o relatie de 4 ani si contact sexual nu am avut decat cu el...de cateva zile lui i'au aparut niste bubite mici rosii, mancarimi si inflamatie, penisul ii este si putzin umflat.credeti ca ar putea avea ceva grav? pot lua si eu ?va multumesc!
0
07-03-2010, ora 13:39
mikala
Nu este medic/terapeut
mikala
mai are si o scurgere galbuie..:( ar trebui sa mearga la un control sau poate incerca mai intai un tratament ceva...?i'au mai aparut si altadata dar erau doar acele bubitze rosii care ii treceau in cateva ore...
0
07-03-2010, ora 14:25
show
Nu este medic/terapeut
show
si acei negi genitali. ce is sau este ceva grav sau. pot sa folosesc si ceva tratament sau ma duc la un control ca nu prea imi place mi-e doctori sau spitalele ca io ma duc la medicu d familie o data pe an cand is racit
0
08-03-2010, ora 16:43
Nelu6a
Nu este medic/terapeut
Nelu6a
Am urmat tratamentul contra candidozei cu Kandizol in capsule cite o capsula/zi timp de 10 zile in timpul tratamentului petele si minkarimile au disparut dupa tratamente peste vri-o 3 zile au reaparut petele si a aparut si o usturime in canalul urinar.dom doctor ce a-r putea fi??? fac la moment spalari cu apa cu soda alimentara o linguritza la o cana cu apa calda parca petele dupa spalare dispar dar usturimea in canalul urinar se mentine.HELPPPP
0
10-03-2010, ora 16:03
markony
Nu este medic/terapeut
markony
Buna ziua ! domnule doctor am o problema. acum 2 zile, mi sa inflamat preputului, da nu foarte tare si am secretii albe pe chiloti da nush din ce cauza..:| cand urinez ma ustura destul de tare dar dupa 2 sec nu ma mai ustura asa ~ si app pe capul penislui nu am nimik nu este umflat nici un fel de problema...da preputul este rosu si in capat am ca niste crestaturi... va rog frumos sa-mi spuneti ce poate fi si ce tratament as putea urma..
0
10-03-2010, ora 17:36
geeorge
Nu este medic/terapeut
geeorge
buna ziua domnu doctor..in legatura cu problema mea de care v-am spus acum ceva timp in urma :(.Problema mea a inceput acum ceva timp cred ca sunt in jur de 2 ani..am intretinut raport sexual oral neprotejat cu o necunoscuta si la cateva zile am avut mancarimi in stanga si dreapta scrotului pe picior si pe scrot, nu m-am tratat in nici un fel cu nici o crema, mancarimile au disparut dar a ramas pe picioare in stanga dreapta scrotului si un pic la baza penisului pielea usor incretita si are o culoare maronie. care se si cojeste, cateodata mai am usoare mancarimi in zona respectiva unde sunt petele dar si o usoara mancarime pe canalu penisului).am urmat tratamentu prescris de dumneavoastra cu lamisil crema timp de 2 saptamani dimineata si seara..petele s-au mai decolorat dar nu au disparut in totalitate si piele e tot asa usor incretita...
0
10-03-2010, ora 17:58
emiy
Nu este medic/terapeut
emiy
Buna ziua Domnule Doctor!...Am shi eu o problema!Am o candidoza de circa 3 luni pe care am incercat sa o tratez cu Travocort! insa nu a trecut de fiecare data cand stau mai mult timp in apa (atunci cand ma spal pe cap) revine! Nu mai imi apar sintomele de la inceput shi anume bubitzele roshi shi mancarimea...acum am doar pete ma inchise pe penis "zone autobronzante" shi capul penisului este roshu iritat iritat shi penisul putzin umflat shi uneori o stare de disconfort in zona!!!Aceste sintome incep sa treaca pana la urmatoare perioada cand stau mai mult in apa si revin!Travocort crema folosesc mereu dupa baie shi doar amelioreaza problema! Va rog spunetzimi un tratament exact cate zile trebuie sa ma tratez. am citit pe anumite siteuri ca daca candidoza se agraveaza pot aparea probleme shi se trateaza cu pastile dar ce pastile??? Va rog mult prescrietzi mi un tratament
0
10-03-2010, ora 22:33
Beyby
Nu este medic/terapeut
Beyby
Domnule Doctor am si eu o intrebare am 70% simptome ale candidozei la penis.prietena mea de vreo 2 luni se tot plangea ca o ustura cand faceam sex credeam ca e doar o simpla iritatie dupa cum s-a barbierit si nu am bagat de seama, eu in schimb am tot insistat sa facem sex pana akuma vreo cateva zile 7.03.2010 cand capul penisului mi sa inrosit foarte tare iar cand introduceam penisul in vagin ma ustura dand senzatie mai degraba de arsura, dupa ce intram in ritm nu prea ai mai dadeam importanta cel mai aiurea m-am simtit cand am inceput sa ma spal dupa contactul sexual si ma ustura foarte tare...sau o senzatie ca si cum cineva mi-ar turna apa clocotita pe capul penisului iar in interiorul preputului o usoara inflamatie, cateodata am mancarimi, si usturimi cum vam zis de 3 zile am inceput sa aplic crema de galbenele ceea ce imi reduce mancarimea si usturimea alte simptome nu am observat...pt ca de obicei fac dush zilnic...ca rog foarte mult sa imi raspundeti si sa imi spuneti ce as putea sa am si ce tratament trebe sa iau eu si iubita mea pt ca presupun ca de la ea am contactat.?
0
11-03-2010, ora 20:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mikala:
Daca este si o scurgere, prietenul trebuie neaparat sa mearga la medic !!
0
11-03-2010, ora 20:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru show:
Medicii, in general, nu si-au ales profesia pentru a fi placuti ci pentru a ajuta!
Nu cred ca cineva merge la medic din placere!
0
11-03-2010, ora 20:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Nelu6a:
Mergeti la control la medicul care v-a prescris tratamentul !
0
11-03-2010, ora 20:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru markony:
Probabil ca aveti o boala cu transmitere sexuala.
Nu faceti niciun tratament pana nu vi se examineaza secretia uretrala !
Mergeti cat mai repede la un medic dermato-venerolog!
0
11-03-2010, ora 20:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru george:
Mai continua tratamentul inca 2 saptamani.
Petele vor mai persista o perioada.
0
11-03-2010, ora 20:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru emyi:
Ar trebui sa te examineze un medic dermatolog deoarece este posibil sa nu fie vorba despre o balanita candidozica ci de una microbiana,
0
11-03-2010, ora 20:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru beyby:
Nu stiu ce inseamna " am 70% semnele candidozei la penis " !!!
Mergeti amandoi la un control, deoarece trebuie examinata secretia vaginala a prietenei si aspectul clinic al penisului tau!
0
11-03-2010, ora 20:19
show
Nu este medic/terapeut
show
ok atunci o sa ma duc sap ce vine la un control sa vad. ms
0
11-03-2010, ora 20:30
geeorge
Nu este medic/terapeut
geeorge
eu am terminat tratamentul cam de o saptamana, are ceva daca am facut pauza? si inca o intrebare :problema mea (boala)se transmite sexual..va multumesc
0
11-03-2010, ora 21:46
Beyby
Nu este medic/terapeut
Beyby
Ma scuzati domnul doctor ca insist mi-e cam jena sa ma duc la un dermatolog mai ales ca nu am nici o ocupatie deocamdata...o sa fiu mai explicit sper sa cititi...eu si iubita mea suntem de 2 ani si jumatate nu am avut niciodata probleme in viatza sexuala... avem o viatza sexuala cu un apetit foarte ridicat impreuna dar akuma 2 luni de zile ea prezenta niste usturimi la vulva iar labiile vaginului erau inflamate rosu deschiseu nu am bagat de seama si tot insistam sa facem sex desi ea se plangea foarte tare ca o doare si o ustura respectiv o jena...am uitat sa mentionez ca tot cam de 2 luni au inceput sa imi apara pe corp sa zic asa mai degraba pe spate niste bubitze rosi sub forma unor cosuri chear crezand ca sunt cosuri... in timp ele sau dilatat arata sub forma de blande si cateodata aveam mancarimi dar rar de tot si sau extins acesteblande sa le zic asa sub forma unor exzeme cicatrizante ca si cum mas fii ars si a ramas cicatrice de la arsura ceva de genu aproximativ 2-3 cm iar unele de 1 cm sau 0, 5 cm...credeam ca e vreo intoxicatie de la ficat dar akuma cand am vazut ca am problema si cu penisul imi dau de banuit sa nu fie vreo bts mai periculoasa...desi am mentionat ce simptome am...m-am exprimat ca am 70% la din simptomele candidozei pt ca akuma 4 zile cand am vazut ca preputul meu sa inflamat si capul penisului sa inrosit am citit rapid pe internet ca este bun ungunet crema de galbenele si am aplicat aceasta crema de galbenele care imi reduceau 90% din mancarimi usturimi sau jenari...si alte modificari nu am mai vazut la penisul meu spre exemplu bubitze rosii...sau scurgeri...akuma 4 zile am observat ca pe capul penisului sa format un fel de albeatza branzoasa asa subtire de tot dar am facut dush rapid si am inceput aplic unguent crema de galbenele, , , azi am fost la farmacie sa intreb ceva despre candidoza iar farmacista mi-a recomandat clotrimazol si lam cumparat azi l-am si aplicat pe partea inflamata si ma simt destul de bine ce ati putea sa imi spuneti domnule doctor despre bubitzele de pe corp de care v-am spus mai sus ce ar putea fii asa dupa cunostintzele d-voastra si dupa cele mentionate se despre problema cu candidoza r putea fii un inceput de asa ceva?ca rog mult sa imi raspundeti..stiu ca am scris mult si poate va retin din timpul d-voastra dar faceti un bine atator tineri si nu numai tineri de toate categoriile de varsta D-zeu sa va dea sanatate si fericire!Astept raspuns
0
11-03-2010, ora 21:55
markony
Nu este medic/terapeut
markony
multumesc, dar nu ati putea sa imi spuneti ce ar putea fi? de astaz vad ca nu ma mai doare...si nu mai am nici secretii...este ceva grav?acuma numa mancarimi mai am...
0
11-03-2010, ora 21:58
markony
Nu este medic/terapeut
markony
am uitat sa mai precizez ca nici usturimi nu mai am cand urinez...
0
12-03-2010, ora 12:31
bobi2010
Nu este medic/terapeut
bobi2010
buna ziua Dl Doctor. am 18 ani si momentan nu am intretinut nici un raport sexual. De ceva vreme observ ca sub preput se acumuleaza ca un fel de lichid mai verzui asa si mai neplacut la miros.. m-am gandit ca poate fi smegma, resturi de sperma etc. preputul este mai umflat cand apare lichidul acela si putin mai sensibil la varf ( simt o usoara jena cand atinge boxerii) acest lucru nu este permanent, totul fiind normal si deodata se intampla.. cred ca o data pe saptamana cam asa.. ma spal bine acolo si curat si apoi dispare... tin o igiena destul de riguroasa si nu stiu de la ce ar putea surveni problema asta sau daca e intr-adevar o problema.(tin sa precizez ca in erectie mi-e destul de greu sa decalotez penisul. am citit mai multe pe net si am zis ca o sa astept dupa inceperea vietii sexuale sa vad daca problema persista... e stramta deschiderea si poate de aceea se tot aduna secretii acolo...) azi am observat la baza glandului niste bubite foarte mici rosii nedureroase, nu ma jeneaza in nici un fel nici la atingere doar apar acolo.. sunt foarte mici si le-am observat accidental. nu stiu ce sa fac daca sa ma alarmez sau nu daca este grav doar ceva trecator.. Va rog sa-mi spuneti parerea dvs. va multumesc.
0
12-03-2010, ora 14:37
markony
Nu este medic/terapeut
markony
buna ziua ma scuzati ca las atatea comenturi...vreau sa va spun in legatura cu problema cu usturimile si cu etc...am observat ca am o bubita pe preputu si cred ca de la aia ma ustura cand urinam cum urina contine sare.si am mancarimi in zina aceea cred ca din cauza ca se vindeca...sa imi spuneti va rog ce ar trb sa mai fac...multumesc anticipat !
0
12-03-2010, ora 19:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru george:
Boala nu se transmite sexual.
0
12-03-2010, ora 19:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru markony:
Daca vor reaparea simptomele este necesar un consult dermatologic.
0
12-03-2010, ora 19:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru bobi2010:
Mergeti la un urolog sa va examineze.
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 ..... 171819 ..... 34 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •