pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 ..... 161718 ..... 34 35 Înainte ›
0
12-02-2010, ora 18:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru gabryel17:
La Cluj puteti merge la domnul prof. dr. Tataru sau la domnul prof. dr. Orasanu, la Clinica Dermatologica.
0
12-02-2010, ora 19:01
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Apavel:
Este destul de rau ca te-ai tratat singur fara a sti exact ce germene a produs acea secretie !!!
In astfel de cazuri se ajunge la cronicizarea infectiei si tratamentul devine din ce in ce mai greu de facut!
Eu nu pot face aceeasi greseala recomandandu-ti un tratament fara a sti ce anume tratez!!
0
12-02-2010, ora 23:20
Apavel
Nu este medic/terapeut
Apavel
Va multumesc pentru raspuns. In concluzie tot ce ramane de facut este sa astept pana cand aceasta infectie se manifesta din nou mai puternic si sa repet analizele?
0
13-02-2010, ora 18:03
johndryn
Nu este medic/terapeut
johndryn
Raspunsul Dv. ma baga mai rau in ceata.
Primul doctor la care am fost, mi-a dat advantan si claritin, tratament pt. DERMATITA DE CONTACT.
Asta a fost o catastrofa. Dupa 5 zile capul penisului era carne vie si se exfolia pielea.
Al doi-lea Dermatolog care ma vazut, a diagnosticat BALANOPOSTITA, iar tratamentul cu CANESTEN SI BICARBONAT DE SODIU A avut efect imediat si bun. Acelasi doctor mi-a recomandat sa continui tratamentul. BUN. DAR CAT? 5 LUNI? DIN ACEST MOMENT NU SE MAI INTAMPLA NIMIC CU TRATAMENTUL. Dv. spuneti ca am dermatita de contact. Pai o iau iar de la capat?
0
13-02-2010, ora 20:24
IONUTag
Nu este medic/terapeut
IONUTag
Va multumesc mult pentru sfat, o sa respect tratamentul d-voastra si o sa va tin la curent cu rezultatul.
0
14-02-2010, ora 13:39
geeorge
Nu este medic/terapeut
geeorge
buna ziua domnul doctor.la fel ca ceilalti ma adresez si eu dumneavoastra cu o problema care in ultimul timp ma ingrijoreaza.Problemamea a inceput acum ceva timp cred ca sunt in jur de 2 ani..am intretinut raport sexual oral neprotejat cu o necunoscuta si la cateva zile am avut mancarimi in stanga si dreapta scrotului pe picior si pe scrot, nu m-am tratat in nici un fel cu nici o crema, mancarimile au disparut dar a ramas pe picioare in stanga dreapta scrotului si un pic la baza penisului pielea usor incretita si are o culoare maronie. care se si cojeste, cateodata mai am usoare mancarimi in zona respectiva unde sunt petele dar si o usoara mancarime pe canalu penisului, fiind vara cand sa intamplat nu am dat prea mare importanta crezand ca e din cauza caldurii si ca se freaca pielea cu chilotu..de atunci am intretunut raporturi sexuale numai protejate..ce am mai observat daca trece cam 1saptamana jumate 2 fara sa fac sex sau sa ma masturbez cateodata nu mereu dupa ce urinez elimin putina sperma, e normal?
va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra cu tratamentul potrivit problemei mele..mentionez ca am 25 ani
0
15-02-2010, ora 17:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Apavel:
Se poate incerca obtinerea unei secretii prin masaj al prostatei sau se poate observa dimineata, inainte de mictiune, daca exista vreo secretie uretrala.
0
15-02-2010, ora 17:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru johndryn:
Ceata ati creat-o singur, deoarece ati afirmat ca ati fost diagnosticat cu balanopostita "din motive de prezervativ !
Daca este aceasta balanita datorata prezervativului, inseamna ca este o dermatita de contactat!
Oricum, in situatia descrisa, cred ca cel mai bine ar fi sa cereti si o a treia parere, adica sa consultati alt dermatolog.
0
15-02-2010, ora 17:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru george:
Este posibil sa fie vorba despre o tinea cruris, adica o ciuperca.
Nu cred ca exista vreo legatura intre aceasta boala si contactul sexual oral.
Poti urma un tratament cu Lamisil crema, in 2 aplicatii zilnice, timp de 2 sapatamani.
Daca nu apar semne de vindecare, mergi la un examen dermatologic.
0
15-02-2010, ora 17:54
geeorge
Nu este medic/terapeut
geeorge
va multumesc pt raspuns...dar pt cealalta problema care am mentionato in postul anterior..referitor la scurgerea de sperma ?...inca ceva, am observat ca la altii la probleme aparent similare cu a mea le-ati recomandat Travocort crema.
0
16-02-2010, ora 14:32
Apavel
Nu este medic/terapeut
Apavel
Am verificat de dimineata inainte de mictiune si nu mai exista secretia. Este foarte ciudat deoarece doar uneori am acea senzatie de mancarime sau mai bine zis furnicaturi de obicei localizate in zona preputului. Imi puteti spune ce analize as putea face (inafara de cele de urina) care ar putea detecta o problema?
Va multumesc pentru ajutor!
0
17-02-2010, ora 11:43
DARIUSICA
Nu este medic/terapeut
DARIUSICA
buna ziua DL DR. am si eu o problema:de cateva zile mia aparut o pata rosie pe preput dupa care pretutul sa strans si nu mai pot decalota ce sa fac plus de asta ma ustura si usor doare.ce sa fac
0
17-02-2010, ora 14:57
ionel_qw
Nu este medic/terapeut
ionel_qw
buna ziua donule doctor! Am si eu o problema va rog ajutati-ma... partidele de sex nu mai sunt ca inainte...acuma ejaculez prea repede...inainte eram mai viril...ce poate fi?multumesc anticipat
0
17-02-2010, ora 23:40
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
buna am si eu o problema mi-ai aparut niste pete rosii pe penis in jurul capului se vad bine la decalotare si in varful penisului am o rosiata iar cand stranga penisul se invineteste si se unfla si cand este in erectie la fel devine vanat si putin rosu pe margine se invineteste iar ma ustura putin la urinare ma puteti ajuta cu un tratament ar putea sa fie balanita candidozica?ce sa folosesc ?multu
0
18-02-2010, ora 01:05
Apavel
Nu este medic/terapeut
Apavel
Domnule Doctor, revin cu niste informatii suplimentare deoarece acum am observat un lucru nou. Putin mai sus de locul de prindere al "atei" de capul penisului, aproape de orificiul uretral am constatat prezenta unei pete relativ reduse in dimensiune (aproximativ 4mm) ce seamana cu o vanataie. Din cate imi pot eu da seama din acea zona provin senzatiile de furnicaturi sau uneori niste usoare intepaturi. Sper ca aceasta informatie sa va ofere cateva indicii referitoare la problema mea. Abia saptamana viitoare pot ajunge la un cabinet de dermatologie-venerologie ( as dori sa merg la cabinetului domnului Dr. Oanta din Brasov) dar pana atunci as dori sa stiu si parerea dumeavoastra deoarece sunt convins ca aveti foarte multa experienta in domeniu si dati dovada de profesionalism.
Dupa cum am adaugat in postul de mai sus, secretiile nu mai sunt prezente si de asemenea nu mai am nici senzatia de urinare iminenta.
Va multumesc!
0
18-02-2010, ora 12:36
enyaa
Nu este medic/terapeut
enyaa
buna ziua, cu 2 zile in urma sotul meu a observat o usoara inflamatie in zona penisului, aceasta fiid urmata la inceput de o usoara mancarime, iar acum dupa ce mancarimea a disparut, inflamatia s-a agravat si i-a aparut "un fel" de mucus...ce ar putea fi??? va multumesc!
0
18-02-2010, ora 12:53
enyaa
Nu este medic/terapeut
enyaa
bun, m-am documentat si am gasit ce ar putea fi cauza inflamatiei, daca ma insel va rog sa ma corectati, toata treaba asta e de la mine, in urma unui tratament indelungat cu antibiotice mi s-a dezvoltat o ciuperca pe nume candida, ceea ce ar putea fi cauza inflamatiei lui. as vrea sa stiu ce tratament am putea lua?
0
19-02-2010, ora 13:12
ROFLCOPTER
Nu este medic/terapeut
ROFLCOPTER
Buna ziua !
Am si eu o problema cu o pata rosie pe penis (cap)... pata are cam 1 cm diametru si apare de fiecare data dupa contact sexual sau masturbare. Nu se umfla, nu ma deranjeaza cu nimic, doar ca nu pare estetica.
As putea sa fac ceva sa nu mai apara ? Are cineva idee ce este ?
0
20-02-2010, ora 19:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru geeorge:
Puteti folosi si Travocort!
Pentru problema cealalta este bine sa consultati un urolog pentru ca ce descrieti s-ar putea sa nu fie sperma ci puroi!
0
20-02-2010, ora 19:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Apavel:
V-am raspuns, insa nu ati citit ce am scris eu !
V-am spus ca se poate obtine secretie uretrala prin masaj prostatic !!!
Mergeti la un dermatolog si veti afla cum !
0
20-02-2010, ora 19:16
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru DARIUSICA:
Este necesar sa ajungi DE URGENTA la un dermatolog, deoarece acel inel care s-a format acolo poate deveni permanent si sa necesite circumcizie.
0
20-02-2010, ora 19:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ionel_qw:
Adresati-va unui sexolog, deoarece problema dvs nu intra in competenta mea.
0
20-02-2010, ora 19:19
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru tatian:
Ar putea fi balanita candidozica.
0
20-02-2010, ora 19:20
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru enyaa:
Mai documentati-va tot pe acest topic si veti gasi si tratamentul!
0
20-02-2010, ora 19:22
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ROFLCOPTER:
Pata apare ca urmare a frictiunii mecanice.
Daca doriti sa nu mai apara, renuntati la sex sau la masturbare !
0
22-02-2010, ora 14:09
Nelu6a
Nu este medic/terapeut
Nelu6a
Buna Ziua!Am si eu o problema si v-as ruga sa ma ajutati!Mi-au aparut si mie niste pete rosii aproinse pe penis cu ushoara mincarime si usturime, ultimul contact sexual a fost cu o saptamina in urma cu partenera mea de viata care nu are nici o problema vaginala.Ce a-r putea fi?Ma puteti ajuta?
0
23-02-2010, ora 13:22
valipantea
Nu este medic/terapeut
valipantea
Buna ziua, am facut tratamentul cu Triderm crema aproape 3 saptamani, capul penisului este tot uscat si cu pitine pete usor rosiatice, in timpul erectiei este la fel de uscat dar petele se transforma in bubite mici rosii de la o distanta mai mare de o jumatate de metru aproape ca nu se vad iar dupa contactul sexual revin petele care sunt putin mai accentuate in ziua in care am avut contactul sexual.Va rog sa ma ajutati va multumesc!
0
27-02-2010, ora 11:54
geany_adi
Nu este medic/terapeut
geany_adi
buna ziua.am o problema nu stiu cat de grava este.de 2 zile am capul si preputul usor umflat si o senzatie de mancarime.Am facut spalaturi cu ceai de musetel si galbenele si nu se observa nici o schimbare.Mentionez ca ultimul contact l-am avut in urma cu 3 zile.La acel contact partenera a observat in timpul igienei locale dupa contactul sexual micibucatele depiele.Ce tratament as putea urma si partenera de asemeni.Mentionez ca partenera face spalaturi vaginale cu SEPTOFAG., si are programare la doctor saptamina viitoare.AStept un raspuns si multumesc anticipat.
0
28-02-2010, ora 20:07
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Nelu6a:
Posibil sa fi facut o candidoza.
0
28-02-2010, ora 20:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru valipantea:
Incercati sa aplicati de 2 ori pe zi Bepanthen crema, timp de 5-6 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 ..... 161718 ..... 34 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •