pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 ..... 151617 ..... 34 35 Înainte ›
0
31-01-2010, ora 09:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru tmrbv:
Ar trebui sa faca un examen al secretiei vaginale si partenera dvs.
0
31-01-2010, ora 09:51
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru danezu:
Aplicati Bepanthen crema, de 2 ori pe zi pe leziuni, pana se vindeca,
Pana la vindecare evitati contactele sexuale.
0
31-01-2010, ora 13:36
tmrbv
Nu este medic/terapeut
tmrbv
nu mai sunt cu respectiva de ceva vreme, iar momentan este plecata din tara, si totusi domnule doctor eu ce analize as mai putea face?
0
31-01-2010, ora 13:51
danezu
Nu este medic/terapeut
danezu
va multumesc Dl Doctor.
0
31-01-2010, ora 16:20
AnTiDoT
Nu este medic/terapeut
AnTiDoT
Salut, am si eu o nedumerire dupa contact sexual, de o sap sa zic asa, imi apar pete rosii mici pe penis, nu sunt dureroase nu fac absolut nimik, doar ca apar si inainte nu erau.Dispart dupa 5 minute, dupa ce mam spalat. Si inca ceva, 2 zile, am fortat o penetrare si ma cam ustura "ata sa zic asa si cand urinez, mai ma durut, dar nu ca acum. Sper sa ma putetzi ajuta. Multumesc anticipat
0
01-02-2010, ora 13:06
AnTiDoT
Nu este medic/terapeut
AnTiDoT
Am si eu o problema, miau aparut pe penis, pe piele, ca niste negi sa le zic asa, bubite, si nush de la ce sunt:(... sunt 2-3 bubite de dimensiuni mici, nu ma ustura nu ma deranjeza cu nimic, doar cu prezenta. Multumesc anticipat
0
01-02-2010, ora 18:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este momentul sa mergi la un dermatolog!
0
01-02-2010, ora 18:16
tmrbv
Nu este medic/terapeut
tmrbv
Puteti sa mi raspundeti si mie va rog frumnos???
0
02-02-2010, ora 00:32
maximik
Nu este medic/terapeut
maximik
buna seara Dl Dr. am si eu intrebare... de fiecare data cind ma excit.. mi se elimina un lichid incolor. si pe marginea capului am niste bubulete mici.. de parca ar fi cu apa... spunetimi va rog.ce ar putea fi.. multumesc mult
0
02-02-2010, ora 02:38
IONUTag
Nu este medic/terapeut
IONUTag
Buna seara Dl DR. am si eu o problema.: mi-a aparut acum 3 luni dintr-o data...sincer chiar nu mai tin minte exact, o pata rosie...adica mai roz sa zic, nu chiar rosu strident si de marime cam de un cm pe un cm la baza glandului si umpic si pe marginea proeminenta - corona. Tin sa va spun ca pata nu doare, nu ustura, nu este proeminenta, .este o pata care pare mai fina decat restul glandului. Din ceea ce am observat inainte mai pe la inceput, ca peste ea era un mic si fin strat mai albicios care il luam cu apa, mai apoi nu a mai avut acest strat albicios pentru ca ma spal de 3 ori pe zii.aaaaaa si cate odata mai simt o mica mancarime dar care nu este jenanta.si cam atat pot spune despre problema mea.
Eu pot sa va spun ca am o relatie serioasa de 4 ani si in plus eu cu partenera mea o facem protejat nu din cauza boliilor pt ca suntem siguri unul de altul, ci din motive de siguranta impotriva unei sarcini.
VA rog sa-mi raspundeti la aceasta problema care chiar daca nu ma deranjaza dureros i-mi sta in cap zilnic
ASTEPT RASPUNSUL CU UN TRATAMENT sau UNGUIENT.am uitat sa va spun ca eu ma mai spal zilnic si cu ceai de musetel.dar asta nu stiu cat face sa dispara
VA MULTUMESC
0
04-02-2010, ora 13:29
crystynyoo
Nu este medic/terapeut
crystynyoo
Buna ziua. de 2 zile simt o usoara mancarime pe partea acoperita a penisului si e usor inflamata plus ca miroase un pik astept un raspuns. sunt in italia ce as putea sa iau de aici.??
0
04-02-2010, ora 19:21
ancupui
Nu este medic/terapeut
ancupui
buna ziua.am si eu o problema.am facut acu 2 zile dragoste cu sotul meu si dupa ne-am sters cu servetele umede iar dus am facut dupa cateva ore.sotului meu i-au aparut bubite rosii care il mancau un pic iar eu am o mancarime la intrarea in vagin si merg mai des la baie.mentionez ca am folosit prezervativ, dar ne-am si jucat un pic inainte si dupa fara prezervativ.este o simpla iritare, o raceala?sau altceva ?si cu ce se trateaza?va multumesc!
0
05-02-2010, ora 01:21
gabryel17
Nu este medic/terapeut
gabryel17
buna seara Dl DR, Am o problema in urama cu 3 luni a inceput sa am o durere la testicole am fost la urolog mi-a dat un tratament CIPRO QUIN timp de 5 zile fara nici un rezultat, , , am facut examen al secretiei uretrale si sa dovedit ca e vorba de o bacterie, mi-a dat tretement cu augumenit timp de 10 zile doar dupa ce am luat ultimele pastile am simtit ca mia mai trecut din durere, dar dupa cateva zile iar a inceput sa ma doara, , am mers iarasi la urolog si mi-a dat iar tratament cu augumentin tot asa numai la ultimele pastile am simtit ca ami mai trece din durere, mai ales cand fac efort atunci incepe sa ma doara de ex :(cand alerg) va rog ajutatima ce as putea face in cazul asta? Inainte sa apara durere la testicole a inceput sa ami apara niste bubite pe gland si pe pielea care acopera glandul si inacelasi timp am o rosata pe langa bubite pe scrot tot asa am o roasata si cu toate astea si o mancarime, am fost la urolog a mi-a recomandat sa folosesc BETADINA fara nici un rezultat am folosit LOMEXIN crema fara nici un rezultat am folosi ADVATAM crema tot asa am folosit TRIAMCINOLOG S tot asa., , , , va rog ajutatima !! Va multumesc
0
05-02-2010, ora 13:42
razvun
Nu este medic/terapeut
razvun
Buna ziua. Am si eu o problema : de o luna si ceva mi-am dat seama ca am o mincarime in zona uretrei, mai exact inauntru, si o usoara usturime la urinare. Am fost la doctorul meu de familie si mia recomandat URINAL, in timpul tratamentului mincarimea era mai usoara dar usturimea era mai puternica. In concluzie acest tratament nu a avut nici un efect. M-am intors la doctorul meu de familie si mia dat alt tratament cu CIPROFLOXACIN (cred ca bine am spus ) la acest tratament a fost mai bine dar tot nu a trecut. Am fost trimis la un urolog, acolo mia dat un tratament cu ZINAT si BIOTICS. IN prima zi cind am fost la urolog nu prea mai avem simtome, adica aveam dar nu erau la toate urinarile. In ziua aceea am inceput sa am o mincarime in zona preputzului si o rosiata si spre seara chiar niste bubite rosi, am dat cu nidoflor si au disparut. Trebuia sa duc secretie, dar nu am avut secretii. Urologul nu a reusit sa-mi dea un diagnostic, imi spune ca probabil am avut o infectie urinara. Totusi ca sa pevina orice mi-a spus sa iau tratamentul cu ZINAT. L-am luat, marti am terminat cu tratamentul iar de 2 zile a revenit mincarimea si usturimea la urinare si aseara am vazut iar niste bubite rosi pe capul penisului insotite de o mincarime, am dat cu NIDOFLOR. Va rog din suflet sa-mi dati un raspuns ca nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac sint foarte stresat mai ales ca in august am fost operat de o tumoare la testicolul drept. sa nu uit am o prietena, nu facem sex dar organele sexuale se ating, sa-mi spuneti va rog daca si ea trebuie sa faca ceva tratament. MULTUMESC ANTICIPAT
0
05-02-2010, ora 16:48
razvun
Nu este medic/terapeut
razvun
Buna ziua. Am si eu o problema : de o luna si ceva mi-am dat seama ca am o mincarime in zona uretrei, mai exact inauntru, si o usoara usturime la urinare. Am fost la doctorul meu de familie si mia recomandat URINAL, in timpul tratamentului mincarimea era mai usoara dar usturimea era mai puternica. In concluzie acest tratament nu a avut nici un efect. M-am intors la doctorul meu de familie si mia dat alt tratament cu CIPROFLOXACIN (cred ca bine am spus ) la acest tratament a fost mai bine dar tot nu a trecut. Am fost trimis la un urolog, acolo mia dat un tratament cu ZINAT si BIOTICS. IN prima zi cind am fost la urolog nu prea mai avem simtome, adica aveam dar nu erau la toate urinarile. In ziua aceea am inceput sa am o mincarime in zona preputzului si o rosiata si spre seara chiar niste bubite rosi, am dat cu nidoflor si au disparut. Trebuia sa duc secretie, dar nu am avut secretii. Urologul nu a reusit sa-mi dea un diagnostic, imi spune ca probabil am avut o infectie urinara. Totusi ca sa pevina orice mi-a spus sa iau tratamentul cu ZINAT. L-am luat, marti am terminat cu tratamentul iar de 2 zile a revenit mincarimea si usturimea la urinare si aseara am vazut iar niste bubite rosi pe capul penisului insotite de o mincarime, am dat cu NIDOFLOR. Va rog din suflet sa-mi dati un raspuns ca nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac sint foarte stresat mai ales ca in august am fost operat de o tumoare la testicolul drept. sa nu uit am o prietena, nu facem sex dar organele sexuale se ating, sa-mi spuneti va rog daca si ea trebuie sa faca ceva tratament. MULTUMESC ANTICIPAT
0
06-02-2010, ora 01:40
mihai_plesca91
Nu este medic/terapeut
mihai_plesca91
buna seara, am si eu o problema scuzatima de limbajul pe car o sal folosesc dar vreau sa fiu mai clar.
am 18 ani si am relatiii sexulae permanete permanente cu pretena mea pina la ea nam avut alte contacte sexuale si nici ea se pare :D, deci de vrio 5 zile simt o mincarime la penis in vona scuzati de epresie belicului (coronei) si mi sa inflamat putin pelia si o parte a glandului penisului e inflamat si rosu . pina acum, am incercat sa ma spal de 3-4 pe zi cu apa calduta si sa sterg cu un prosop.va rog am nevoie de un sfat
sint in bucuresti imi poate spune unde sa gasesc un cabinet medical pentru aceasta problema
0
07-02-2010, ora 15:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru tmrbv:
Repetati examenul de secretie la alt laborator.
0
07-02-2010, ora 15:28
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru maximik:
Lichidul care se elimina provine din veviculele seminale si este normal.
Ceea ce a aparut pe margine capului se numesc papule perlate si nu reprezinta o boala.
0
07-02-2010, ora 15:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru IONUTag:
Ai facut o candidoza din exces de igiena locala!
Nu trebuie sa folosesti musetel la spalat !
Spala capul penisului de 2 ori pe zi cu o solutie de bicarbonat de sodiu alimentar, o lingurita de bicarbonat la o cana cu apa, sterge-l cu un prosop curat si apoi aplica Pimafucort crema, in strat subtire, masand pana intra in piele.
Pe viitor, trebuie sa stii ca igiena in zona genitala se mentine spaland capul penisului zilnic, dimineata, cu apa calduta simpla.
Gelurile de dus sau sapunul se folosesc numai cand se face baia generala.
In niciun caz nu se foloseste ceai de musetel !!!
0
07-02-2010, ora 15:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru crystynyoo:
Vezi tratamentul recomandat lui IONUTag.
0
07-02-2010, ora 15:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ancupui:
Servetelele umede contin alcool si sunt iritante.
Spalati cu apa simpla si palicati Advantan crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara.
0
07-02-2010, ora 15:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru gabryel17:
Urologii sunt chirurgi !
Pentru ce ai fost de atatea ori la urolog ???
Incearca sa ajungi la un dermatovenerolog, mai ales ca ai spus ca ai avut si secretie uretrala !
0
07-02-2010, ora 15:44
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru razvun:
La fel ca gabryel17, trebuie sa ajungi la un dermatovenerolog!
0
07-02-2010, ora 15:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mihai_plesca91:
Ai fost suficient de clar cu "sexulae permanete", "pretena", "vrio", "pelia" etc!!!
Trebuie sa mergi la un cabinet dermatovenerologic.
0
07-02-2010, ora 17:29
johndryn
Nu este medic/terapeut
johndryn
AM MAI POSTAT ANUL TRECUT DAR NU AM PRIMIT RASPUNS.
AM FOST DIAGNOSTICAT CU BALANOPOSTITA DIN MOTIVE DE PREZERVATIV(DE MAI MULTI ANI FOLOSESC PREZERVATIV DEOARECE, EU SI SOTIA MEA, LA 47 DE ANI NU MAI VREM SA FACEM
COPII)
TRATAMENT: 1.CANESTEN CREMA, 2.SOLUTIE BICARBONAT DE SODIU PT. IGIENA, 3. O PUDRA PREPARATA LA FARMACIE CARE CONTINE STAMICIN SI ALTELE PE CARE NU LE INTELEG DIN RETETA.
FAC ACEST TRATAMENT DE DOUA LUNI. AS PUTEA SPUNE CA A AVUT EFECT TRATAMENTUL DAR
DACA, O ZI NU DAU CU CANESTEN, CAPUL PENISULUI ESTE IAR ROSU SI MA MANANCA.
CHIAR NU SE POATE VINDECA CANDIDOZA ASTA CU NIMIC. MENTIONEZ CA NU SUFAR DE NIMIC, NU BEAU ALCOOL, NU FUMEZ, NU AM DIABET.NU STIU CE SA CRED!
0
07-02-2010, ora 18:30
maximik
Nu este medic/terapeut
maximik
adica... e ceva normal... cind sunt excitat... sa mi se elimene...astfel de lichid... incolor ??
scuze...dar daka sincer ..credeam ca e vreo infectie...sau boala ceva...
0
09-02-2010, ora 23:18
gabryel17
Nu este medic/terapeut
gabryel17
buna seara ! Dl Dr. Mi ati recomandat sa merg la un Cabinet Dermatovenerologic, nu mi-ati putea recomanda un doctor bun din Cluj ? eu sunt din Zalau si nu stiu la ce doctor sa merg. Va multumesc !!!
0
11-02-2010, ora 22:34
Apavel
Nu este medic/terapeut
Apavel
Buna ziua!
Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ 2 saptamani.Initial am simtit o stare usoara de mancarime in zona capului penisului in special a preputului. Deseori dupa ce urinam, inca simteam nevoia de a urina. Dupa aproximativ 3 zile am observat si o secretie alba (in cantitate mica, 1 picatua) din uretra. De sperietura am inceput sa iau dupa capul meu amoxacilina 500mg la 8 ore si dupa 2 zile acele picaturi albe au disparut. Problema este ca acum am episoade de mancarimi si furnicaturi ale preputului si zonei de varf a penisului. Nu am observat nici un fel de iritatie. Prietena mea a fost in urma cu 1 luna la un control ginecologic si i s-a spus ca nu ar fi nimic grav (nu avea nimic "patogen") dar totusi i s-a prescris tratament cu Macmiror. Imi puteti da va rog frumos un sfat inafara de cel de a merge la un dermatovenerolog ( sunt in sesiune momentan si chiar nu am timp momentan.). Am uitat sa precizez ca am facut si o urocultura dar a iesit negativa (100UFM/ml)
Va multumesc anticipat.
0
12-02-2010, ora 18:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru johndryn:
Din moment ce diagnosticul a fost de alergie la prezervativ, nu inteleg care este rostul tratarii candidozei ???
Dumneavoastra trebuie sa tratati dermatita de contact si nu candidoza!
In primul rand trebuie, fie sa gasiti un model de prezervativ la care nu sunteti alergic, fie sa gasiti alta metoda contraceptiva (pilule, sterilet, etc).
0
12-02-2010, ora 18:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru maximik:
Da, este normal!
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 ..... 151617 ..... 34 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •