pete rosii pe obraji

23-02-2010
alexa19
Nu este medic/terapeut
alexa19
Buna ziua!

In urma cu 3 zile mi-au aparut niste pete foarte mici rosii, numai pe obraji; luna aceasta am luat alt tip de anticonceptionale si ma gandesc ca poate au vreo legatura cu petele care mi-au aparut imediat dupa ce am luat cele 21 de pastilute active. M -am gandit ca de vina ori sunt aceste pastile ori am facut o intoxicatie alimentara.

Ar trebui sa nu mai iau pastilele sau sa urmez un tratament pentru petele de pe fata?

Va multumesc!
2 comentarii
0
24-02-2010, ora 18:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu cred ca e de la pilule, daca era de la ele aceste pete apareau dupa prima - a doua pilula, nu dupa 21.Cati ani ai ? Fumezi ? Ai varice la picioare? Nu e de la vreo crema de fata ? Trebuie vazute aceste pete, forma si aspectul lor, de catre un dermatolog.In acest timp continua sa iei contraceptivul.
0
31-08-2013, ora 14:21
tinkuta91
Nu este medic/terapeut
tinkuta91
Buna ziua, am si eu niste pete pe obraji rosii si ma ard. in urma cu 2 ani am mai avut probleme si a fost la dermatolog si am facut 2 tratamente in per de doi ani, stiu ka la primul tratament am fosit si crema advantan. Problema a disparut dupa tratamente. acum iarasi peste un an si ceva iarasi mi se inroseste fata si ma arde. ce poate sa fie ? multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.