pete rosii pe capul penisului si pe pielea de la baza lui

09-10-2009
ddody
Nu este medic/terapeut
ddody
Buna, sunt nou pe aici, am si eu o problema.. Am avut un contact sexual oral cu o fata si am ramas cu o mica rana pe pielea de sub capul penisului, dupa vreo juma de zi(ca o pata rosie, dar nu profunda), dupa vreo 2 zile pata s-a marit usor, pielea de sub capul penisului a devenit sensibila si rosie, a mai aparut si alta pata in alta parte, dar mentionez ca nu am mancarimi. Apoi dupa cateva zile pe capul penisului mi-a aparut o pata rosie, superficiala, nu profunda, nu se simtea la atingere,..iar eu am folosit floucinolon(crema), iar apoi(vazand ca nu trece in totalitate) am folosit Biazol crema(2 saptamani)si pata s-a albit (si-a pierdut din roseata) in vreo 3 ore. Pata a inceput sa piarda din culoarea rosie, sa treaca usor, dar mi-a aparut alta mai mica in alta parte a capului penisului, iar apoi mi-au aparut ceva bubite rosii pe capul penisului, care au inceput sa se retraga dupa ce am intrerupt tratamentul cu Biazol.
Acum, dupa 3 sapt, petele de pe capul penisului si-au pierdut din roseata si au inceput sa dispara, dar mi-au ramas doua pete mici pe pielea de sub cap, care recidiveaza, iar in locul de contact al petelor(de pe piele) cu capul penisului, exista tendinta ca pe capul penisului sa reapara petele rosii de dinainte. Mentionez ca de o saptamana simt o usoara arsura(slaba usturime, nu continua) a capului penisului, dar nu simt usturime la urinare. Am incercat sa folosesc crema hidratanta Dove dar am observat ca dupa folosire mi se irita din nou zona. Pielea de sub capul penisului a devenit sensibila, ca un cerc rosu in de jur imprejur, usor decolorata(dar acum incepe sa prinda culoare) dar petele mici(doua) au ramas, si dupa fiecare spalare devin mai rosii. Mentionez ca nu am crusta, si am facut dupa 2 sapt si a iesit negativ. As dori sa stiu pot sa infectez partenera cu ceva?
Va rog d-le doctor dati-mi un sfat,
Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.