pete rosii aparute pe corp in urma consumului de alcool

20-01-2009
niros88
Nu este medic/terapeut
niros88
buna ziua.
prima data acum mai mult timp am crezut ca am varsat de vant(dupa ce consumasem cateva beri), insa a doua zi disparusera toate petele... dar a ramas o stare pe care as caracteriza-o ca arsuri pe gat, dupa care m se umple gura de saliva... nu aveam nicio simptoma, daca nu consumam alcool nu neaparat in exces, acum ori de cate ori beau m se inrosesc ochii, imi ies pete in special pe umeri si spate, si am acele arsuri de care ziceam... nu am mai baut de o luna, deloc. insa a inceput sa imi revina starea de rau.. fara pete oricum. nu stiu cat de bine m-am exprimat, dar sper sa fi caracterizat destul de bine. multumesc.
4 comentarii
0
20-01-2009, ora 09:42
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Daca e de la alcool se pare ca ti a afectat ficatul.arsurile pot fi de la o gastrita.
ar fi bine sa mergi la un medic.
Numai bine!
0
20-01-2009, ora 12:30
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Si eu cred ca este o reactie a ficatului, cel mai bine ar fi sa consulti un medic si sa nu mai bei alcool
0
20-01-2009, ora 17:17
lorivali
Nu este medic/terapeut
lorivali
CE CULOARE ARE URINA?
TE POTI GANDI SI LA PORFIRIE CUTANATA TARDIVA, DESI E O BOALA RARA, DAR TREBUIE MAI MULTE TESTE, TGP, TGO, BILIRUBINA, URO SI COPROPORFIRIRNE URINARE, ELECTROFOREZA PROTEINELOR.
0
26-01-2009, ora 13:31
lorivali
Nu este medic/terapeut
lorivali
Daca urina e norml colorata, iar petele dispar si nu sunt insotite de vezicule cu lichid, mai ales la expunerea la soare e foarte putin probabila porfiria cutanata tardiva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele consumului de alcool asupra performanțelor sexuale la barbați
  • Pot să beau alcool dacă iau medicamente?
  • Alcoolul, femeile și disponibilitatea sexuală
  • MIT: O tărie consumată înainte de masă crește pofta de mâncare
  • MIT: Cafeaua combate mahmureala
  • MIT: Alcoolul te ajută să dormi mai bine
  • Exercițiile de aerobic pot proteja ficatul de efectele consumului cronic de alcool
  • Consumul moderat de alcool - chiar atât de benefic pe cât credem?
  • Un nou tratament pentru dependența de alcool
  •