pete rosii, uscate pe piele

28-03-2013
claudiu5
Nu este medic/terapeut
claudiu5
buna ziua, va rog sa ma ajutati daca a-ti putea sa imi spune-ti ce sa folosesc ca sa imi treaca sau daca ce folosesc acuma e bun.am fost de aproximativ 1 an la dermatolog pt ca mi-a aparut niste pete mici albe pe mana ce se extindeau si mi-a dat sa folosesc un gel pt piele ce se numeste Mediket versi.l-am folosit, si mi-au trecut, dar acum mi-au aparut mai multe dar altfel, sunt rosii si foarte fine, care se fac tot mai mari, si sunt in zona dreapta a abdomenului. folosesc tot gelu acela si mi se pare ca nu are nici un rezultat..si nu pot sa merg la dermatolog pt ca nu sunt in tara si nu am cum de aici de unde sunt.daca a=ti putea sa ma ajutati cumva v-as fii recunoscator.multumesc
1 comentarii
0
29-03-2013, ora 14:37
mihai mariana
Nu este medic/terapeut
mihai mariana
Buna ziua.As dori sa ii multumesc D lui Dr Daniel Popescu pentru consultatia gratuita de la clinica ProEstetica, multumesc pentru recomandarea spre dl dr Sorin Parasca, abia astept sa merg la consult cat mai curand.Multumesc din inima pentru lamuriri si ajutor.Va doresc multa sanatate si succes deosebit in tot ce va propuneti.Cu respect si multumiri Mariana Mihai
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •