pete rosii, mancarime secretie pe capul penisului

11-11-2007
bobbo
Nu este medic/terapeut
bobbo
Am avut un contact sexual neprotejat si cam de o luna de zile imi apar niste pete rosii pe capul penisului, insotite de mancarime si o secretie galbuie in zona preputului, urat mirositoare.Dupa ce fac un dus si spal zona cu sapun a 2 zi dispar, dar cam in 3, 4 zile apar din nou.Ce credeti ca am?
101 comentarii 12 3 4 Înainte ›
0
22-11-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui sa speli zilnic "zona" cu apa simpla, nu o data la 3-4 zile !!!!
0
15-01-2010, ora 13:23
clericforever
Nu este medic/terapeut
clericforever
Domnule doctor, in urma cu un an si cateva luni mi-au aparut pe penis in urma contactului sexual pete rosii care in timp formeaza ceva albicios pe capul penisului, si imi dau o senzatie de mancarime si disconfort.
de fiecare data le-am tratat cu clotrimazol, le dadeam o singura data...imi lua din mancarime si in cateva zile treceau, dar la urmatorul contact sexual, mai ales daca acesta decurgea putin mai uscat sa zic asa adica nu era bine umezita zona de frecare acestea reapareau. Sunt casatorit si contactele sexuale de care vb nu au loc decat cu sotia. ideea este ca nu reusesc sa mai scap de ele.

va rog sa ma ajutati.multumesc mult
0
17-01-2010, ora 17:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acele pete rosii sunt iritative.
Fie folositi un lubrefiant inainte de contactul sexual, fie aveti rabdare pana se lubrefiaza si sotia.
Dupa contact aplicati Advantan crema, atat pe gland cat si pe preput, msand bine pana intra in piele.
0
22-02-2010, ora 11:29
herbalist
Nu este medic/terapeut
herbalist
domnule doctor, va rog sa imi explicati si mie ca nu prea ma inteles...am si eu acceasi problema ca si ca si cei de mai sus:de cateva zile mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului.Acum parca au inceput sa dispara.Spuneti-mi va rog, ce pot sa fie acele pete?mentionez ca in urma cu aproape o luna am avut un contact sexual neprotejat iar petele mi-au aparut la circa 3 saptamani dupa acel contact sexual.Se poate sa fie vreo boala cu trasmitere sexuala sau este vorba despre o iritatie?va rog frumos ajutati-ma!!!va multumesc
0
28-02-2010, ora 20:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca are legatura cu contaqctul sexual!
Mai degraba cred ca are legatura cu igiena locala.
0
02-03-2010, ora 18:38
mihai mihai
Nu este medic/terapeut
mihai mihai
Buna ziua Domnule doctor.am aceeasi problema ca si clericforever.la mine mancarimile devin foarte neplacute.ce tratament imi puteti recomanda .(ma spal de 2 ori pe zi)...va multumesc si imi cer scuze de deranj.o zi buna
0
05-03-2010, ora 15:25
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu ce va spalati?
0
06-03-2010, ora 19:24
mihai mihai
Nu este medic/terapeut
mihai mihai
gel de dush...
0
07-03-2010, ora 12:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Spalati o sapatamana cu o solutie de bicarbonat de sodiu, o lingurita de bicarbona tle o cana cu apa calda, apoi numai cu apa simpla, dimineata.
0
08-03-2010, ora 02:44
herbalist
Nu este medic/terapeut
herbalist
referitor la problema pe care o am si la raspunsul pe care mi l-ati dat, va spun ca aceste pete nu mi-au mai aparut nciodata pana acum...de cand am lasat acel comment, petele au disparut o perioada iar acum dupa 2 saptamani au aparut din nou si parca sunt si mai multe...nu stiu ce sa fac..imi puteti recomanda va rog si o crema daca spuneti ca este iritatie?si v-as ruga sa imi spuneti daca sunteti sigur ca petele nu sunt de la acel contact. sexual...va reamintesc ca ele mi-au aparut la 3 saptamani dupa acel contact sexual neprotejat...va multumesc
0
08-03-2010, ora 03:25
herbalist
Nu este medic/terapeut
herbalist
mentionez ca nu apar alte simtope cum ar fii mancarimi sau usturimi si nu apare nici un fel de lichid...
0
09-03-2010, ora 12:10
cristi10steaua
Nu este medic/terapeut
cristi10steaua
va salut.am si eu o problema cu aceleasi pe rosii pe capul penisului, dar mie cateodata i-mi apar si pe pielea penisului.am avut contact neprotejat cu prietena mea si a doua zi mi-au aparut multe pete, am observat k dupa fiecare contact i-mi apar iar.acum un an si ceva am mai avut ceva de genul asta si am fost la un medic si mi-a prescris niste pastile si un unguent lomexin si acum dupa ce mi-au aparut iar mi-am dat cu acel unguent si i-mi dispar in cateva zile, dar dupa ce am contact iar cu prietena mea apar iar.as vrea sa stiu si eu din ce cauza e sau daca e de la mine sau de la ea si daca pute-ti sa-mi prescrieti si mie niste medicamente ceva, si as vrea sa stiu si eu daca e ceva grav k sunt ingrijorat rau, vreau sa stiu ce sfat i-mi dati sa consult un medic sau ma ajutati dumneavoastra sa scap de problema asta.va multumesc cu rescpect cristi si astept nerabdator un raspuns
0
11-03-2010, ora 20:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru herbalist:
Nu, nu sunt sigur!
0
11-03-2010, ora 20:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru cristi10steaua:
Cand mai apar petele, mergi imediat la un consult dermatologic.
0
12-03-2010, ora 12:58
mihai mihai
Nu este medic/terapeut
mihai mihai
multumesc...
0
13-03-2010, ora 10:04
cristi10steaua
Nu este medic/terapeut
cristi10steaua
va multumesc pt sfat domnule doctor
0
15-03-2010, ora 21:54
andreiblack
Nu este medic/terapeut
andreiblack
Buna ziua domnule doctor, am si eu o problema la fel ca cei de mai sus, mi-au aparut 2 mici punctulete in zona preputului si am mancarimi tot timpul, dupa ce ma spal mancarimile dispar pentru 1 ora si dupa aceea reapar + pe pielea din jurul capului penisului mi-a aparut o bubita care ma ustura la urinare dar acum vad ca a facut coaja.

Ce imi recomandati ?? sa incerc spalarea cu bicarbonat de sodiu + o crema ? Multumesc.
0
29-04-2010, ora 19:53
Alexandru_1111
Nu este medic/terapeut
Alexandru_1111
salut, am shi eu niste pete rosii sh8i nu inteleg dela ce oare e dela prietena, shi ma maninca tot timpul sau poate sa fie mici pauze apo iarashi sunt foarte multe vreo 10 12, ce sa fac mie rusinae sa plek la medic am 16 ani ajutatima va rog
0
01-05-2010, ora 10:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreiblack:
Orice rana la nivelul penisului trebuie suspectata de sifilis!
De aceea este necesar OBLIGATORIU un consult dermatovenerologic!
0
01-05-2010, ora 10:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru alexandru_1111:
Urmeaza tratamentul recomandat lui mihai mihai.
0
01-05-2010, ora 22:58
andreyandrey
Nu este medic/terapeut
andreyandrey
buna ziua, am si eu o problema am intretinut relatii sexuale cu partenera mea timp de 7 luni(neprotejat) fara nici o problema dupa care intr-o zi am facut sex dar partenera mea nu s-a udat prea mult aproape deloc si am facuto asa cu putina usturime din partea ei care a putut fi trecuta cu vederea, dupa o zi ea numai putea intretine relatii sexuale o jena, nu se uda deloc si spunea care are ceva branzos in zona vaginului.In urmatoarea zi mie mi-au aparut pete rosii pe pielea penisului si niste puncte albe precum cosurile pe capul penisului si mi s-au inrosit foarte tare buzele capului si am mancarimi.Folosim clotrimazolul de aproape o saptamana la indicatiile prietenei mele dar dupa 5 zile am intretinut iar contact sexual neprotejat credeti ca este ceva grav sau este o iritatie.Multumesc anticipat
0
03-05-2010, ora 18:41
un_tip
Nu este medic/terapeut
un_tip
mi-au aparut in ultima vreme niste bubite mici si rosii care imi dau senzatia de mancarime. in timpul urinarii nu am nici o durere sau senzatie, doar in timpul actului sexual (indiferent ca e cu prezervativ sau fara) ma ustura. tin sa precizez nu imi apare nici un lichid. ma spal de de 2 ori pe zi si dupa ce ma spal trece senzatia de mancarime, care reapare dupa aproximativ o ora.
tin sa precizez ca la inceput erau mai putine si acum s-au inmultit.
ce imi recomandati?
0
06-05-2010, ora 09:48
vend3ta
Nu este medic/terapeut
vend3ta
Domnule doctor...am avut un contact sexual neprotejat cu o prietena weekendul trecut. Dupa 1-2 zile mi-au aparut niste pete mici si rosii pe capul penisului iar acum se formeaza ceva mai albicios. Am mai avut contact sexual neprotejat cu acea persoana dar nu s-a intamplat nimic. Am urmarit mai demult un documentar si imi este frica sa nu fi luat o boala...Ce trebuie sa fac?
0
06-05-2010, ora 18:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreyandrey:
Cred ca este o iritatie.
0
06-05-2010, ora 18:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru un_tip:
Cu ce va spalati de 2 ori pe zi?
0
06-05-2010, ora 18:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru vende3ta:
Pentru linistea dvs ar fi bine sa mergeti la un consult dermatologic.
0
06-05-2010, ora 22:24
andreyandrey
Nu este medic/terapeut
andreyandrey
si ce imi recomandati?prietenei mele cred ca intr-un sfarsit ia trecut, dar mie nu, de o saptamana si ceva folosesc clotrimazol dar nu sunt foarte multe schimbari...
0
09-05-2010, ora 01:53
josephyne_b
Nu este medic/terapeut
josephyne_b
Da...Si asta este problema.Cand se consulta un barbat si nu o femeie...din pacate eu cred ca este vorba de Candida!

La barbati infectia micotia cu candida se manifesta prin:

Prurit accentuat!Adica mancarime!
Inrosirea si imflamare!
Depuneri albicioase si branzoase pe gland!
Mici bubite rosii pe gland!

Cel mai bine, sa mergeti la un doctor!Fara sa vi se sugereze ceva tratament aici pe forum!
0
11-05-2010, ora 16:38
un_tip
Nu este medic/terapeut
un_tip
folosesc un sapun niveea cu saruri de mare. bubitele au disparut...dar senzatia de mancarime apare deseori in timpul zilei cand sunt la munca.
de asemenea, senzatia de mancarime apare uneori si in timpul actului sexual
0
14-05-2010, ora 17:13
john111
Nu este medic/terapeut
john111
de o luna si ceva poate mai mult, in jurul penisului mi-au aparut niste cosuri sunt micute si parca sunt niste bataturi mai mici si mai am si niste pete tot in jurul penisului
Adaugă un comentariu / răspuns
101 comentarii 12 3 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •