pete rosiatice pe piept si pe maini

02-06-2007
rara_eo
Nu este medic/terapeut
rara_eo
buna.as dori sa ma ajutati intr-o problema.sunt disperata.imi tot apar niste pete rosii pe piept si pe maini de la emotii si de la caldura prea mare, de aprox. 2 ani.nu pot sa-mi dau seama de la ce au inceput sa-mi apara si cum sa fac sa nu-mi mai apara.exista vre-o solutie in problema aceasta?va rog frumos sa ma ajutati.multumesc
2 comentarii
0
20-03-2009, ora 19:57
oakyoana
Nu este medic/terapeut
oakyoana
aceeasi problema o am si eu...de la caldura, emotii, oboseala, stress...imi apar pe fata, gat si piept pete rosii care dau o senzatie de caldura, , , sunt disperata ca e foarte inestetic si nu stiu ce sa fac...daca intru de la frig la cald e un adevarat chin...obrajii, sunt rosii, palmele pana la jumatate se inrosesc si nasul incepe sa pulseze.iar daca am emotii imi apar deodata pete pe piept, obraji.daca banuiti despre ce ar fi vorba, va rog...
0
24-03-2009, ora 21:56
dialok
Nu este medic/terapeut
dialok
Em exact acceasi problema de ceva timp.La inceput credeam ca este de la deodorantele pe care le folosesc. Pe o perioada de timp am renuntat la ele si sa stiti ca a disparut problema. Iarasi peste ceva timp am inceput a folosi deodorantele si era totul bine, insa iarasi acuma de 2-3 saptamini a aparut aceasta problema si chiar daca am renunat din nou la deodorante nu ma ajuta. Va rog daca stiti cineva solutie pentru aceasta problema sa postati aici pe forum.
Primile mincarimi au aparut acuma 6-8 luni in urma. Insa au durat doar in jur la 1 luna. (apareau dispareau)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •