pete rosi pe penis

05-02-2008
Mihai1234
Nu este medic/terapeut
Mihai1234
Buna ziua,

Numele meu este Mihai si de aproximativ jumatate de an mi-au aparut in zona genitala (scrot, baza penisului) niste pete rosi unele mai mici si una ceva mai mare. Nimic suparator dar exista o mancarime, exfoliere a pieli pe acele pete si un miros specific. De asemenea mai am si pe pielea capului niste iritatii bine delimitate care nu ma manaca dar pe acele zone se exfoliaza pielea, nu stiu daca are o legatura cu problema din zona genitala. Astept un raspuns...
3 comentarii
0
07-02-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
In zona genitala aveti, probabil, o "ciuperca" iar la nivelul scalpului o dermatita seboreica. Ambele afectiuni beneficiaza de tratamente dermatologice, In consecinta, adresati-va unui cabinet de specialitate.
0
15-03-2010, ora 22:45
nicujeny
Nu este medic/terapeut
nicujeny
Numele meu este Sebastian si aproape de fiecare data dupa actul sexual cu prietena mea ( neprotejat ) imi apar niste pete mici rosi pe capul penisului...nu am mancarimi sau iritatii iar ea nu are nici o infectie..Va rog frumos sa ma ajutati sunt foarte speriat ! Multumesc
0
08-05-2011, ora 12:39
popa viorica maria
Nu este medic/terapeut
popa viorica maria
Buna numele meu este Viorica shi as dori sa pun o intrebare...de vreo 3 saptamani prietenului meu iau aparut niste pete mici rosi aproape de capul penisului..nu are mancarimi sau iritati..pana acuma nu sa mai intamplat asta ii prima data.Va rog sa'mi dati un sfat k suntem foarte ingrijorati!Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.