pete pe piele si tgp marit

07-12-2007
leti
Nu este medic/terapeut
leti
Baietelul meu de 4 ani face foarte des amigdalita iar tratamentul frecvent este cu antibiotice. Facandu-i analize deoarece mi se parea cam palid, i-a iesit tgp-ul=114. Am inceput sa-i dau Liv 52. Dupa doua saptamani, timp in care copilului i-am dat urmatoarele medicamente: Liv 52, Prospan(pentru tuse-pentru ca tuseste dar medicul a zis ca nu e nimic pulmonar) si Lantigen B (pentru cresterea imunitatii) a inceput sa faca febra(38-39, 5grd.C), S-a plans de dureri de articulatii, iar dupa doua zile i-au aparut pe piele pete mari albe pe fundulet, la genunchi, pe umeri si la glezne. Aceste pete albe erau putin umflate si cu marginile rosii. Aceste pete au cedat la Claritine. Sfatuiti-ma ce pot face in continuare? Oare de ce i-au aparut aceste pete? Acum are si amigdalele putin inflamate, sa-i dau antibiotic? Au vreo legatura petele de pe corp cu tgp-ul marit?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul