pete pe maini de 4 zile

07-11-2012
monica2209
Nu este medic/terapeut
monica2209
Mi-au aparut 2 pete rosii pe ambele maini la aceasi ora, in acelasi minut(mentionez ca nu am folosit detergenti, care ar putea determina aparitia) mi-au aparut pur si simpul ambele in acelasi moment. Petele sunt localizate in acelasi loc pe ambele maini pe posteriorul mainii intre police si index(ca lungime)dar petele nu sunt intre degete, au amandoua 4 cm, nu am mancarimi, pe aceste pete se formeaza niste puncte maro mici si cand le ating pe acele puncte simt o durere minora, aceste pete sunt si putin umflate, tot ce am spus pana acum mi se intampla pe ambele maini in acelasi timp, mana dreapta o misc mai greu parca o simt altfel, parca e uneori blocata si o fortez pentru a o misca.Pe partea interioara a antebratului stang mi-au mai aparut 2 pete mici de 1cm si rotunde una dintre ele este uscata se vede zbarcita, iar cealalta este rosie ca si celelalte(si petele acestea mici au aparut in acelasi moment cu celelalte), nu ma mananca dar am folosit hidrocortizon si atunci cand il folosesc ma mananca putin. Va multumesc!
3 comentarii
0
07-11-2012, ora 15:16
monica2209
Nu este medic/terapeut
monica2209
Am uitat sa specific ca imi cade parul de 2 ani, dar in ultima vreme e ceva mai grav imi cade foarte rau...poate are vreo legatura cu ce am intrebat mai devreme. Multumesc
0
07-11-2012, ora 15:20
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua ! Consulta un medic dermatolog, ar putea fi psoriazis. In cazul unei eczeme simple, simptomatologia se poate remite dupa aplicatii de Nidoflor-1 aplicatie de 3 ori pe zi, timp de 7 zile. Numai bine
0
07-11-2012, ora 16:12
monica2209
Nu este medic/terapeut
monica2209
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •