pete pe limba de cateva zile

06-03-2014
lau29
Nu este medic/terapeut
lau29
Buna ziua ! Am si eu o problema si sper sa ma puteti lamuri, de cel putin cateva zile mi-au aparut pe limba niste pete rosii iat marginea lor este alba nu ma dor ! am fost la medic am primit Flucovim pe 5 zile si un preparat din farmacie! am luat tratamentul iar dupa au fost mai pronuntate ca si la inceputul tratamentului! Ma trimis sa fac test Candida care a iesit ABSENTE SPECII DE LEVURI, ce nu inteleg eu este ca imi sunt tot mai pronuntate pe limba si imi dau senzatia de amar in gura uneori ! Va rog frumos dati-mi un sfat !!
6 comentarii
0
09-03-2014, ora 01:03
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cred ca este o problema digestiva mai profunda si sunt necesare mai multe investigatii. Va recomand sa va adresati unui serviciu de gastroenterologie si acolo vi se va spune ce aveti de facut. Astept vesti despre dumneavoastra. Cu stima si respect:

dr Petre Muresan
0
09-03-2014, ora 01:04
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Si inca un sfat vreau sa va dau: sa nu amanati acest lucru si sa incercati sa-l rezolvati cat mai repede.

dr Petre Muresan
0
09-03-2014, ora 09:01
lau29
Nu este medic/terapeut
lau29
Multumesc frumos!
0
09-03-2014, ora 14:50
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Astept cu interes vesti de la dumneavoastra. Va stau oricand la dispozitie cu ceea ce va pot ajuta.
Cu stima:

dr Petre Muresan
0
07-08-2019, ora 20:20
Sorin87
Nu este medic/terapeut
Sorin87
Buna seara. Am si eu o problema asemanatoare cu 3 pete rosii pe limba care prezinta margine alba, pe varful limbii si ma ustura.

Fiind ipohondru, dupa un sarut cu o fata m am stresat 2 zile f tare, am ramas si fara pofta de mancare dupa care au aparut aceste pete.

Este nevoie sa ma alarmez.

Ma gandesc doar la lucruri negative asemni HIV
0
07-08-2019, ora 21:08
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
În cazul dumneavoastră consider că ar fi necesar un consult ORL. Acolo vi se va spune ce aveți de făcut în continuare.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.